Lehet más a zuglói önkormányzat
További Belföld cikkek
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
- Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
Egy törvénymódosítás miatt a zuglói képviselő-testületben a tiszteletdíjaknak nincs maximálisan kiszabott értéke: a képviselők akkora tiszteletdíjat szavazhatnak meg saját maguknak, amekkorát jónak látnak.
Várnai László, a Civil Zuglói Egyesület tagja, zuglói önkormányzati képviselő egy blogbejegyzésben kérte számon Karácsony Gergely zuglói polgármestert.
A cégvezetőket a szokásos papcsáki módon, azaz pályáztatás nélkül, helyben bemutatva nevezték ki. Papcsák annó meg is mondta Mazsu megválasztásakor: Nem kell pályáztatás, ez bizalmi állás. Karácsony Gergely akkoriban még egészen máshogy vélekedett.
– írja Várnai a blogbejegyzésében. Szerinte Karácsony saját magának mond ellent, mivel ő korábban még úgy vélte, hogy „a sokat hangoztatott politikusi felelősség nem azt jelenti, hogy valaki hűbérbirtoknak tekinti a kulturális intézményeket, hanem azt, hogy a legmegfelelőbb embert bízza meg azok vezetésével”.
Várnai ezután részletezi, hogyan osztották le a szerepeket a képviselő-testületben:
- A Sport és Rendezvényszervező Non-profit Kft. ezentúl Bátki László volt fideszes képviselőnek hoz havi 550 ezer forint profitot. A cég megszüntetéséről már nyáron is beszéltek, mivel a Lantos pálya MTK-hoz kerülésével mára csak egy sportpálya üzemeltetése maradt, ami működhetne a Városgazdálkodási Zrt. részlegeként is.
- A cég felügyelőbizottságába csak fideszes potentátok kerültek: tag lett Cseke Vanda, Tildy Balázs, Erdős Réka (Erdős Dóra fideszes képviselő testvére), Fülöp István, Kozma Zollee, valamint Markó Elemér ex-jobbikos képviselő. A tagságért az eddigi 120 ezer forint helyett 130 ezer forint jár, az elnök már 160 ezret kap havonta.
- A Közbiztonsági Non-profit Kft igazgatói posztját a volt MSZP-s képviselő, Kovács-Csincsák László kapta, ezért bruttó 550 ezer forintot kap havonta.
[...] Karácsony polgármester és Szabó Rebeka alpolgármester nem szavazta meg az igazgatót, így most egy olyan ember vezet egy önkormányzati céget, aki nem bírja a polgármester bizalmát. [...] Csincsák Laci kinevezése jól mutatja, máris mennyire akarattalan, mennyire az MSZP túsza a polgármester, és a jövőre nézve rossz előjel, hogy milyen helyzetekben fog engedni még.
– írja Várnai, majd így folytatja a bejegyzést:
- A cég felügyelőbizottságába az MSZP-közeli civil egyesület vezető Módos Béla, Bicskei Bence és Markó Elemér került be. A felügyelőbizottsági tagok havonta 80 ezret kapnak, az elnök 100 ezret.
- Lecserélték a Filharmónia Non-profit Kft FB tagjait is, Kertai Katalin (MSZP), Kovács Miklós (Fidesz) és Porvay János (LMP) fogják ezentúl havi 80 ezerért az udvari zenekar költéseit ellenőrizni. Zenekarvezető nem akart senki lenni.
- A kerület kultúrházait üzemeltető Cserepes Kulturális Non-profit Kft. élére Garay Klára került. Az előző igazgató még 495 ezerért, az új politikai kinevezett már 550 ezerért dolgozik. A felügyelőbizottsági tagok száma háromra csökkent, a díjuk viszont 80 ezer forintra emelkedett.
Karácsony Gergely dec. 3-án este felmentette a Médiaszolgáltató Kft vezetőjét, Siket Tibort is, és egy új embert neveztetett ki a kerületi kommunikációt vivő 100 milliós büdzséjű cég élére. Az átláthatóság jegyében a döntésről a testületi ülésen még utólagosan sem tájékoztatta a Képviselő-testületet. [...] A kerületi cégvezetők felmentése ilyen kurtán-furcsán és egyben végtelenül megalázó módon történt.
– írja Várnai.
A cégek működésének áttekintéséről, esetleges átvilágításukról, újra struktúrálásáról, netán némelyik megszüntetéséről meg szó sem esett. És már nyilván nem is fog, hisz az politikai anyagi érdeksérelmekkel járna. [...] Végső soron tehát a két nagy szép csendben elosztotta az önkormányzati cégeket egymás között.
Ahogy egy hónapja megírtuk, a 21 fős testületben ketten alpolgármesterek, külön alpolgármesteri tiszteletdíjjal. A többiek közül
- 5-en keresnek 463 800 forintot (mind az öten a baloldali Összefogás jelöltjei voltak)
- 2-en 386 500 forintot (egy Összefogás, egy Fidesz)
- 1 valaki 347 850 forintot (Jobbik)
- 5-en 309 200 forintot (mind Fidesz)
- 2-en 270 550 forintot (mindkettő Fidesz)
- 2-en 231 900 forintot (egy LMP, egy Fidesz)
- 1 valaki 115 950 forintot (ő maga Várnai László, aki az összesítést készítette).
Várnai László teljes bejegyzése itt olvasható.