Mit gondol, milyen eljárások folynak a BKK e-jegyének botránya miatt?
További Belföld cikkek
-
A DK szerint Pintér Sándornak, Rétvári Bencének és Takács Péternek is le kellene mondani a kórházi VIP-szolgáltatásokról
- Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt kongresszusát Manfred Weberék finanszírozták
- Lesöpörte az asztalról a NOlimpia 2.0 népszavazás ügyét a Kúria
- Kislányokat futtatott egy hajdúsági férfi, aki képviselőként és ismert zenészként dolgozott
- Halálra gázolt a vonat egy embert Győr és Sopron között
Három büntetőeljárás is folyik a BKK botrányos e-jegyének ügye miatt, írja a Magyar Idők. Kezdjük gyorsan egy szavazással a részletek előtt: önök szerint ebből hány vizsgálja a fővárosi közlekedési cég felelősségét a súlyosan hibás rendszer és az arra elköltött közpénzek miatt?
No, akkor a játék után jöjjön a borzongató valóság.
Nyomoznak a kormánypárti lap szerint (figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas sorok jönnek): „a folyamatokat elindító, a közvélemény előtt – tévesen – «etikus» hekkerként emlegetett 18 éves vidéki fiatalember ellen”. Tudják, ő az, aki feltárta a T-Systems által fejlesztett működésképtelen rendszer elképesztő hibáit, majd ezt megírta a BKK-nak, amiért a közérdekű bejelentőket Magyarországon megillető elbánásban részesítették: köszönet helyett feljelentették.
A kormánylap cikkéből kiderül: a másik két nyílt büntetőeljárás állampolgári feljelentésre indult, mindkettő ismeretlen tettes ellen. A hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentés a Magyar Időkben kényszeresen idézőjelben emlegetett etikus hekker, vagyis a közérdekű bejelentő tettéből indult ki, mivel az e-jegyrendszer fejlesztési hibái miatt kár érte a BKK-t. Itt azt vizsgálják, hogy ki a felelős a biztonsági hiányosságok elhárításának elmaradásáért.
![Az e-jegy botrány miatt tüntetők a BKK Rumbach Sebestény utcai központja előtt, 2017. július 24-én](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1799/17997/179970/17997061_1fdc537372a94273dfcb1f5de70ddfe0_wm.jpg)
Végül vizsgálják azt az ügyet is, amit a 24.hu hozott nyilvánosságra, akikhez több ezer, a BKK-nál regisztrált ügyfél adatait juttatta el egy másik hekker. A lap szerint „ebben a nyomozásban egyértelműen a rendszert feltörő és az adatokat eltulajdonító ismeretlen hekker a célpont”, tehát nyugalom, nyugalom, itt sincs szó arról, hogy az állami cég és szerződött partnere bármiben is felelős lenne azért, hogy úgy lehetett átjutni a biztonsági réseken, mint késnek a vajban.
Ja, és tudják még, kik a hibásak? A Facebookozók! Nem viccelek, idézem: „a 18 éves fiatal előállításának hírére először a BKK Facebook-oldalát bénították le a tömegesen odalátogatók” (tudják, ekkor indult el az "adjunk 1-est a BKK-nek" spontán kezdeményezés, amiben 47 ezren adtak egyest a cégnek), majd túlterheléses támadássorozat érte „előbb az e-jegyrendszert, azután pedig a BKK és a T-Systems honlapját”. A rejtélyes támadók Tarlós István becslése szerint szervezett formában (Soros, Soros!!!) 300 millió forintot költöttek el erre az akcióra – vagy arra, hogy
valamint a BKK és T-Systems honlapját. Hihető, ugye?
A cikkből végül kiderül: a túlterheléses támadás elkövetői ellen még nem folyik nyílt nyomozás. Őket ugyanúgy operatív eszközökkel keresik, mint a Mol-Bubi számítógépes rendszerének feltörőjét.