Négy idős beteg meghalt, hárommal nőtt a fertőzöttek száma
További Belföld cikkek
- Akár kiviteli tilalmat és állami elővásárlási jogot is bevezethet a kormány az építőanyag-piacon
- Gyurcsány Ferenc kiakadt, Kövér László és a Fidesz „suttyóságát” elemezte
- Döntött a kormány, kétéves moratórium lép érvénybe a fővárosi Airbnb-típusú lakáskiadásra
- Azt hazudta, hogy infarktusa van, majd ellopta a defibrillátort az uszodából egy férfi Budapesten
- Orbán Viktor bejelentkezett a Karmelitából, Szoboszlai Dominik BL-mérkőzése is előkerült
Három újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4145 főre nőtt Magyarországon a beazonosított fertőzöttek száma. Meghalt négy idős, krónikus beteg, velük 585 főre emelkedett az elhunytak száma, 2685-en pedig már meggyógyultak.
Az aktív fertőzöttek száma 875 fő.
Az aktív fertőzöttek 38 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 170 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 9-en vannak lélegeztetőgépen – közölte hétfőn a koronavírusról tájékoztató kormányzati honlap.
A hét végére 900 alá csökkent az aktív fertőzöttek száma, szombaton pedig azt közölték, hogy huszonnégy óra alatt nem volt magyarországi áldozata a vírusnak.
Vasárnap négy embernél mutatták ki a fertőzést, és három ember halt meg.
Hét napja folyamatosan csökken az aktív esetek száma.
Lélegeztetőgépből jelenleg nincs hiány az országban, a kormány ugyanis 300 milliárd forint értékben rendelt meg az eszközökből, mintegy kb. 16 ezer darabot, noha a korábbi becslések legfeljebb 8000-re tették a tetőzés idején szükséges lélegeztetőgépek számát. Menczer Tamás külügyi államtitkár erről a múlt héten azt mondta, azért kellett ennyit rendelni, hogy 10 ezer darab biztosan beérkezzen, belekalkulálták a csúszásokat is, sőt, még most sem érkezett meg az összes. A szakértők kalkulációja alapján állapítják majd meg, hogy egy esetleges második hullámra hány gépre lehet szükség, a fölösleget pedig eladják majd. Érdeklődők már vannak Afrikából és az ázsiai régióból is.
Emellett Magyarországon is zajlik lélegeztetőgép-gyártás: Vácon a Celitron nevű cég készít 1000 darabot nyár végéig hazai használatra, míg a Műszaki Egyetem saját fejlesztésű eszközeiből naponta tíz darab készül.
A veszélyhelyzet megszűnt, jelenleg járványügyi készültség van érvényben, és ahogyan az a múlt hét csütörtöki kormányinfón elhangzott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztertől, a kormány folyamatosan vizsgálja a koronavírus miatt hatályban lévő intézkedéseket. Gulyás elmondta azt is, hogy Közép-Európában egyelőre csökken az aktív fertőzöttek száma. A kormány indokoltnak tartja az eddigi szabályok fenntartását. De lehetséges, hogy az augusztus 20-i Szent István-napot megtartják, ezt a gazdaság újraindítása is indokolná. Erről július közepén tud dönteni a kormány.
A gazdaság védelme érdekében létrehozták a gazdaságvédelmi operatív törzset, ezt múlt hét szerdán jelentették be. Vezetője Varga Mihály pénzügyminiszter, a törzs elsődleges célja pedig a magyar gazdaság növekedési pályára állítása.
A maszk viselése továbbra is kötelező az üzletekben, illetve a tömegközlekedési eszközökön. A maszkot helyettesítheti a szájat és az orrot eltakaró sál vagy kendő is. A 65 év felettiek külön délelőtti vásárlási sávja megszűnt.
A magyarországi koronavírus-járvány alakulását az alábbi, folyamatosan frissülő grafikonokon követheti nyomon:
(Borítókép: Ápolók a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított Covid Ortopéd-Traumatológiai Osztályon a fővárosi Szent János Kórházban 2020. június 4-én. Fotó: MTI/Balogh Zoltán)