Tarlós István: Látványpolitizálást folytat a főváros baloldali vezetése
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Budapest volt főpolgármestere szerint a legfőbb sorskérdések – köztük az illegális bevándorlás és a családpolitika – tekintetében száznyolcvan fokos fordulat állna be, ha 2022-ben nem a kormánypártok győznének. Tarlós István a Magyar Nemzetnek adott interjúban az ellenzéki összefogásról úgy vélekedett, hogy az indulatokra épít, a hataloméhség tartja egyben, és távolról sem természetes.
A kormánypártoknak észre kell venniük, hogy itt most nettó módon az indulatokra, a hangulatra épít a hatalomra éhes, távolról sem természetes ellenzéki összefogás.
Budapest díszpolgára a főváros új vezetésére is ráhúzza a vizes lepedőt. Szerinte a baloldali városatyák látványpolitizálást folytatnak és időhúzásra játszanak, amikor például társadalmi vitát indítanak a háborúban megerőszakolt nők emlékére állítandó szobor ügyében, vagy konzultációt kezdenek árvízvédelmi műtárgyakról.
A látványpolitizálásnak mégis van politikai haszna. Egyrészt de facto nem kell semmit csinálni, ergo nehéz hibázni
– fogalmaz Tarlós István, aki szerint így lehet várni közben a dicséretet.
"Lám, mi aztán demokratikusak vagyunk. Mindenről megkérdezzük a választókat." Nem lehet, hogy a választók cselekvést is várnak?
Hozzátette: sok mindent lehet mondani az ő időszakukra, mindenki munkájában lehet hibát találni, de elvárná, hogy a mindenki számára jó dolgokat pártállástól függetlenül értékeljék.
Miért kell mindig lehetetlen összefüggéseket kreálni és mindenben a rosszat keresni?
– teszi fel a kérdést, megtoldva azzal, hogy ha felmerül a kérdés, miért nem valósul meg valami a városban, arra a jelenlegi felállásban mindig ugyanaz a két válasz:
Vagy azért, mert én korábban nem csináltam meg (az mindegy lesz, hogy miért nem), vagy azért, mert a kormány nem adott elég pénzt. A teljesítmény a kampány során nem viszonyítási alap. Már 2019-ben sem volt az.
Tarlós István úgy véli, a kormánypártoknak a kommunikáció területén össze kell szedniük magukat, nem szabad hagyniuk, hogy az eredmények elsikkadjanak, és helyettük luftballonná felfújt ügyekről folyjon a végtelen vita. Nincs jó véleménye a Budapest-infók elmaradásáról és helyette a közösségi oldalak kizárólagosságáról sem.
Az infókon bárki bármit kérdezhetett. A Facebook nem szól vissza, és soha nem kell kínos kérdésekre válaszolni – amelyek, ugye, fel sem tehetők
– fogalmaz a volt főpolgármester a Magyar Nemzet hasábjain.