Most ér vádemelési szakaszba az évezred heroinfogási ügye
További Belföld cikkek
- Kihúzták az ötös lottó nyerőszámait, több mint egymilliárd forint volt a tét
- „Fekália”, „Trafikcsaló Rozsdaminiszter” – Hadházy Ákos újra nekiment Lázár Jánosnak
- Újabb fejlemény Lakatos Márk ügyében: kiderült, miért nyomoznak a stylist ellen
- Tűz ütött ki egy budapesti lakóházban szombat délután
- Előkerült egy videó a Budapesten megölt amerikai nőről és feltételezett gyilkosáról
Az utóbbi húsz év legnagyobb heroinfogásának ügyét zárta le a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a rendőrség csütörtök hajnali tájékoztatása szerint.
Az igen jelentős mennyiségű kábítószer Iránból Magyarországra történő becsempészésével a 48 éves budapesti K. Richárdot gyanúsították meg.
Amint azt korábban az Index is megírta, több mint 17,5 milliárd forintot érő heroinszállítmányt foglaltak le még tavaly Budapesten és a szlovéniai Koperben. A bűnszövetkezet magyar szálának felderítése érdekében a szlovén rendőrök – miután lefoglaltak mintegy 661 kolgrammnyi kábítószert egy, a kikötőbe érkező konténerből, a magyar hatóságok értesítése mellett továbbengedtek egy kisebb szállítmányt.
A büntetőeljárás során a nyomozók a drogkereskedelem részletein túl azt is kiderítették, hogy a férfi tulajdonában lévő fuvarozócég működését saját, legális jövedelméből nem lett volna képes finanszírozni, és a kábítószert tartalmazó fóliaszállítmány után fizetendő adókat kizárólag igazolatlan eredetű készpénz-befizetésekkel tudta teljesíteni. Így a drogdílernek a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal is akadt némi dolga.
A heroinbiznisz olyannyira jövedelmezőnek bizonyult, hogy K. Richárd az illegálisan szerzett vagyonból az elmúlt években Veszprém megyében vásárolt egy házat, amit teljes körűen fel is újított. A hatóság az ingatlant zár alá vette.
Kiderült az is, hogy a gyanúsított által korábban vásárolt gépkocsikat úgy próbálta meg eltitkolni a hatóságok elől, hogy azokat gyermekei, illetve barátai nevére íratta át. Az adásvételek valódiságának tisztázása érdekében szintén büntetőeljárás indult. Az ügyet a BRFK III. Kerületi Rendőrkapitánysága vizsgálja intellektuális közokirat-hamisítás miatt.
Az ügy kivizsgálása során két török–magyar állampolgár is a nyomozók látóterébe került. D. Dalan a heroin Törökországból Magyarországra szállítmányozásában működött közre, amihez anyagi segítséget is nyújtott. Míg Y. Mustafa az importált kábítószer-szállítmány továbbértékesítését szervezte Németországba és Hollandiába. A rendőrség mindkettőjükkel szemben nemzetközi elfogatóparancsot adott ki.
D. Dalant még keresik, Y. Mustafát azonban sikeresen lekapcsolták a rendőrök. Az ő és K. Richárd esetében az NNI a nyomozást befejezte, és mindkettőjükkel szemben vádemelést helyezett kilátásba.