- Belföld
- tankönyv
- katolikus egyház
- oktatás
- iskola
- katolikus
- egyház
- magyar katolikus püspöki konferencia
Katolikus kiadványok a tankönyvlistán
A jövő évtől katolikus kiadású történelem-, irodalom- és magyarnyelv-tankönyvek is szerepelnek a tankönyvlistán – közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia.
Tóth Tamás, az MKPK titkára beszámolt róla, hogy a 2017-ben kezdett tananyagfejlesztés szakmai felelőse a Katolikus Pedagógiai Intézet, az elsőként elkészítendő könyvekről a püspökök testülete döntött.
2021-ben a 9–12. évfolyam számára összeállított irodalom-, magyarnyelv- és történelemtankönyvek, irodalom szöveggyűjtemény és tanári módszertani segédanyag jelenik meg.
A koncepciót egyházi emberek, szerkesztők és szerzők dolgozták ki. A tankönyvírói munkát közösen végezték a szakterület elismert képviselői és gyakorló pedagógusok. A cél az volt, hogy a tankönyveket egységes értékrend mentén, szakmai igényesség jellemezze, olyan tudáselemekkel kibővítve, amelyek eddig kisebb hangsúllyal jelentek meg a tankönyvekben.
- Az irodalomtankönyvbe számos tanulást segítő elemet építettek bele, vannak továbbá motivikus leckék, amelyek egy-egy irodalmi motívum különböző korokban való megjelenését, értelmezését mutatják be, a szöveggyűjteményben pedig a később keletkezett párbeszédszövegek is megjelennek.
- A nyelvtankönyvben infografikák segítik a sok példával, gyakorlattal támogatott élményalapú tanulást. A tankönyvben szerepelnek bibliai szövegek, és bemutatják nyelvi továbbélésüket is.
- A történelemtankönyvben fontosak a folyamatok megértését szolgáló grafikák, a tanulást támogató összegzések és az egy-egy témához kötődő, máig ható kérdések megjelenése.