A Leporolt akták - Perben a XX. századdal című kötet negyven bírósági ügyön át mutatja be történelmünket az első világháborútól a rendszerváltozás utáni évekig.
MEGVESZEMBörtönbüntetés és vagyonelkobzás fenyegetheti Boldog Istvánt
További Belföld cikkek
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
- Hadházy Ákos támogatná Magyar Pétert, hogy miniszterelnök legyen
- A MÁV hibájából maradt el egy színházi előadás Győrben
- Székely János püspök: Az ünnep az egy kincs, és ezt mindenki érzi
- A Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatója szerint az iskolai mobiltörvény abszolút hungarikum
Többek közt hat év börtönbüntetést és hatmillió hatszázezer forintnyi vagyonelkobzást kért a Központi Nyomozó Főügyészség Boldog István fideszes országgyűlési képviselőre az Alfahír értesülése szerint.
A vádiratot hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt nyújtották be Boldog István fideszes országgyűlési képviselő és nyolc társa ellen a Fővárosi Törvényszéken.
A képviselő ellen a Központi Nyomozó Főügyészség
6.666.666 forintnyi összegű vagyonelkobzást, hat év börtönben végrehajtandó szabadságvesztést, ötmillió forint összegű pénzbüntetést és öt év közügyektől való eltiltást kért.
A vád szerint Boldog István – társaival együtt – „hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben, felbujtóként elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettét és felbujtóként elkövetett versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési eljárásban bűntettét" követte el.
Ezáltal Boldogék befolyásolták a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit és elérték, hogy irányított módon válasszák ki a kivitelezőket.
Ezért cserébe pedig a vállalkozóktól – a vádirat szerint – 2019. májusában 20 millió forintot kaptak.
A Központi Nyomozó Főügyészség a hírt az Alfahír megkeresésére „sem megerősíteni sem pedig cáfolni" nem kívánta.
Amikor december 21-én vádat emeltünk, kiadtunk egy sajtóközleményt. Egyelőre annyit szeretnénk az ügyről elmondani, ami abban szerepel. Ezek az információk azért szivároghattak ki, mert valamelyik ügyvéd vagy vádlott a sajtó rendelkezésére bocsájtotta, hiszen a bíróságtól megkapták a vádiratot.
– írta a Főügyészség a portálnak.