Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- kemenesi gábor
- virológus
- oltás
- védettség
- vakcina
- egészségügy
- kórház
- koronavírus
- vírus
- koronavírus magyarországon
Kemenesi Gábor: aki beoltatja magát, nem kerül kórházba a koronavírus miatt
További Belföld cikkek
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
- Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Bombariadó miatt megszakadt egy buli Budapesten, több ezren maradhattak hoppon
Amitől biztosan nem kell tartaniuk az oltottaknak, hogy Covid-fertőzéssel kórházi kezelésre szorulnak, vagy az állapotuk súlyossá válik. Ez ellen mindegyik oltás százszázalékosan véd – nyilatkozta Kemenesi Gábor virológus a Népszavának.
A Pécsi Tudományegyetem szakértője már megkapta az oltást, és szerinte az itthon elérhető vakcinák, a Pfizeré és a Modernáé jók. Nagy nemzetközi engedélyező hatóságok adták ki a törzskönyvüket, és ez kellően erős garancia a biztonságosságukra.
Az eredetileg vártnál ezek eddig jobban is teljesítettek, 95-97 százalékos hatékonyságúak. Az engedélyezési folyamatot most kezdeményező AstraZeneca vakcinája is 70 százalékos, ami az adagolás pontosításával még jobb lehet. Mindez azt jelenti, aki megkapja az oltást, annak 95-97 százalék az esélye, hogy nem lesz covidos, és a klinikai tesztek adatai szerint 100 százalék, hogy nem kerül amiatt súlyos állapotban kórházba. Esetleg 3-5 százalék megbetegedhet enyhe, náthaszerű tünetekkel, de ennél nehezebb helyzetbe nem kerülhet
– fogalmazott Kemenesi Gábor. Hozzátette azt is, hogy ezeknek a vakcináknak enyhébbek az oltási reakcióik, mint a bárányhimlő elleninek. A virológus szerint nagyjából nyárra lehet majd tudni, hogy az oltás a továbbfertőzés ellen is véd-e, de szerinte
a nyájimmunitás fogalmát elfelejthetjük, inkább vírusszelídítésről lehet beszélni.
Mint fogalmazott, ha a jövőben kiderül, hogy azok, akik kaptak védőoltást, nem terjesztik tovább a vírust, „akkor szóba jöhet az a fajta nyájimmunitás, hogy az oltottak védik a nem oltottakat”.