Koronavírus: több mint 1300 ember van lélegeztetőgépen
További Belföld cikkek
- A Balatonban már hatalmas károkat okozott, most a Dunában pusztít a vörös mocsárrák
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf: már az alapkiképzés után is járnak felsőoktatási felvételi többletpontok
- Sok tanár nem kapott fizetést, sikkasztás miatt nyomoz a rendőrség
- Kedvezőtlen a járványhelyzet, kötelező maszkhasználat és szigorítás jön az egyik budapesti klinikán
- Fordulat a szilveszteri csepeli gyilkosság ügyében
Az elmúlt 24 órában 9046 új fertőzöttet regisztráltak Magyarországon, ezzel a járvány kezdete óta összesen 580 642 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Meghalt 189, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 18 451 főre emelkedett – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.
A gyógyultak száma jelenleg 373 666 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 188 525 főre emelkedett. Az elmúlt hétvégén több mint ezren kerültek kórházba, 11 276 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1340-en vannak lélegeztetőgépen.
Egy nappal korábban 10 625 új fertőzöttet regisztráltak. Meghalt 194, többségében idős, krónikus beteg. Kórházban 10 652 koronavírusos beteget ápoltak, közülük 1273-an voltak lélegeztetőgépen.
Vasárnap a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi főosztályának vezetője azt mondta egy tévéinterjúban, még mindig a „harmadik hullám emelkedő fázisában vagyunk”. Galgóczi Ágnes arról is beszélt, hogy a brit vírusvariáns sokkal gyorsabban terjed, és súlyosabb fertőzést is tud okozni.
A vírusvariánsokról hétfőn Szlávik János is beszélt. Azt a Dél-pesti Centrumkórház főorvosa is aláhúzta, hogy szerinte a dél-afrikai és a brazil vírusmutáns a legveszélyesebb. A szakember tudomása szerint előbbiből már találtak Magyarországon, utóbbit azonban még nem mutatták ki egyszer sem.
A korlátozó intézkedéseket egyébként meghosszabbította az Orbán-kormány, tehát március 29-ig még biztosan nem lesz enyhítés. A miniszterelnök múlt héten azt mondta, hogy 2,5 millió beoltott embernél lehet szó erről. Az újranyitásról szóló nemzeti konzultáció alapján a válaszadók többsége a fokozatos nyitás lehetőségét preferálná.
(Borítókép: Védőfelszerelést viselő ápolók ellátnak egy beteget a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályon 2020. május 5-én. Fotó: Balogh Zoltán / MTI)