Megint elvesznek egy órát az alvásidőnkből
Március 28-án, vasárnap, hajnali 2 órakor 3 órára állítják át az órákat, így megkezdődik a nyári időszámítás; egy órával tovább lesz világos.
Vannak olyan szakértők, akik szerint nincs gazdasági haszna az óraátállításnak, sőt felborítja a bioritmust, ami akár közlekedési baleseteket is okozhat, alvási problémák miatt.
Mások ugyanakkor felhívják a figyelmet arra, hogy a tavaszi kirándulásra, nyári strandolásra hosszabb idő juthat. Mindenesetre ősszel visszakapjuk az óránkat az alvásra, de sötétebb is lesz.
Hétvégén többet alszunk, várat magára az óraátállítás eltörlése
A szombatról vasárnapra virradó éjszaka kell állítani az órákat a téli időszámításra. Nyerünk egy órát.
Az Európai Parlament még 2019 márciusában döntött a tavaszi és őszi, egyórás óraátállítás eltörlése mellett. Ez elméletileg ez évtől életbe is lépne, ám a tagállami kormányokat tömörítő uniós testületben, az EU Tanácsában is dűlőre kellene jutni e kérdésben, ami várat magára.
Megszavazta az óraátállítás eltörlését az EP
Az uniós országok maguk dönthetik el, hogy a téli vagy a nyári időszámítást választják-e. Az EP-nek még az Európai Tanáccsal is meg kell állapodnia.
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter csaknem egy hónapja úgy vélekedett: van értelme, ha az Európai Unió döntést hoz az ügyben. Hozzáfűzte: senkinek sem érdeke, hogy például Ausztria és Magyarország az eltérő választás miatt különböző időzónába kerüljön. A magyar kormány a nyári időszámítást tartja jobbnak.
Addig is mínusz egy óra a hétvégén, a fényért cserébe.