Maruzsa Zoltán: Okozhat meglepetéseket a vírus
További Belföld cikkek
-
Távozik állami pozíciójából Vesztergom Dóra
- Megjelent a kormányhatározat, Lázár János intézi Rákosrendező ügyeit
- Magyar Péter olyanra készül, amilyen még nem történt vele politikai pályafutásában
- Érkezik a hidegfront, vasárnaptól visszatérhet a havazás
- Négy kastélyt is kiosztott Lázár János, még a régi ellenfele is örülhet
Emmi: jöhet a nyári szünet, meg kell szervezni a gyermekfelügyeletet
A gyermekfelügyeleti időszak június 29-ig tart az általános iskolákban és a 6-8 évfolyamos gimnáziumokban.
Lesznek olyan oktatási intézmények, ahol szükség lesz a felzárkóztatásra, és olyanok is, ahol az elmaradt munkanapokat fogják pótolni. Erre most is van lehetőség, hiszen a kormányzat elrendelte, hogy az 1–8. évfolyamokon szerdától július 29-ig még meg kell szervezni a gyermekfelügyeletet, ami alkalmat kínál arra, hogy felzárkóztató programokat szervezzenek − mondta a köznevelésért felelős államtitkár az Inforádiónak.
Maruzsa Zoltán elmondta, hogy a következő tanévben jelenléti oktatásra készülnek, azonban nem lehet kizárni, hogy szükség lesz a digitális oktatásra. Mint mondta, mindig okozhat a vírus meglepetéseket, ezért „a puskaport szárazon fogjuk tartani”.
359-en hagyták ki az írásbeli érettségit a koronavírus miatt
Ez önhibán kívüli esetnek számít, szóbelivel lehet pótolni.
A pedagógusok mentális felépüléséről is gondoskodni kell a nyári szünetben
Az egészségügyi dolgozókhoz hasonlóan a tanárokat is megviselte az elmúlt időszak.
Az államtitkár összességében úgy gondolja, hogy a sok nehézségtől eltekintve és a két járványhullámtól függetlenül eredményes tanévet zártak. Szerinte a legnehezebb helyzetben a középiskolás diákok vannak, akik november 11-től május 10-ig otthon tanultak. Kiemelte, hogy ennek az időszaknak az elején a tanárok leginkább arra koncentráltak, hogy minél gyorsabban haladjanak a tananyaggal. Ez a hozzáállás azonban a tanév végére változott:
azt tapasztaltam az utóbbi néhány napban, hogy a legtöbb helyen igyekeztek kirándulást, csapatépítőket szervezni. Fontosak ezek is, hogy a gyerekek, osztálytársak között a kohézió erősödhessen, így tudjanak a nyári szünetre elmenni, és szeptemberben újult erővel folytatni a tanulást.
Ahogy arról az Index is beszámolt, hétfőn a Pedagógusok Szakszervezete minden pártot és politikust felszólított, hogy tegyenek versenyképes ajánlatot, megalapozott ígéretet a pedagógusok, az oktatásban dolgozók bérének emelésére.
Béremelést követel a Pedagógusok Szakszervezete
A pedagógusok bérét a mai napig a 2014-ben megállapított minimálbér alapján számítják: az akkor 101 500 forint volt, ma pedig már 167 400 forint.