Hidegháborús Európa-bajnokság, előválasztási kérdőjelek, abúzus a művészvilágban
További Belföld cikkek
- Van még esély: nem vitték el az ötös lottó főnyereményét, jövő héten 2,5 milliárd forint a tét
- Kocsis Máté reakciója Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc javaslatára: Milyen k…a sürgős lett hirtelen
- Magyar Péter távozásra szólította fel Sulyok Tamást
- Kiderült, hogy miért bocsátottak el munkásokat a Paks II. építkezésről
- Meghalt a Budapest TV megálmodója és névadója
Visszatért a hidegháborús idők szelleme az idei labdarúgó-Európa-bajnokságon, a sport ismét a háború előjátéka, akárcsak az 1936-os berlini olimpián – vélekedett Puzsér Róbert publicista az Indexnek írt cikkében.
A hőség az ember négylábú társait is megviseli, ezért fokozottan figyelnünk kell rájuk a nyári hónapokban. A kutyás nyaralást pedig komoly mérlegelésnek kell megelőznie.
Ha rosszul sül el az előválasztás, oda a választói bizalom, de még fontosabb, hogy mennyien vesznek részt a szavazáson. Itt olvashatja a részleteket.
A művészet az abúzus melegágya – mondja Kiss Noémi, akinek legutóbbi, Balaton című kötete a nyolcvanas évek világába és a rendszerváltás éveibe röpít vissza, és a nők közötti intenzív barátságról is szól.
Megemlékeztünk arról is, hogy harminc éve rabolták el Farkas Helgát. A gimnazista lány az Orosháza és Szeged közötti autóúton tűnt el nyomtalanul, sosem került elő. Az első váltságdíjas magyarországi emberrablásról itt írtunk.
Laptársaink cikkei közül pedig a következőket ajánljuk:
TOTALCAR: A kínai Great Wall Motors akadálytalanul védette le a bogárhátú formát, amely nyolcvan évig a Volkswagenhez tartozott.
FEMINA: A labdázás a világ egyik legegyszerűbb játéka, ám mára kiderült, hogy az egyik leghasznosabb is, hiszen rengeteg készséget, képességet fejleszt gyerekkorban.
DÍVÁNY: Vajon miként érzi magát az ember, amikor kiderül, hogy akivel beszélget, történetesen pszichológus? A lap utánajárt, milyen gyakori tévhitekkel közelítünk a pszichológusok felé, és hogy ezek miért nem igazak.
PORT.HU: Nem véletlenül gyűjtött be több mint száz díjat, köztük egy Oscart is Lee Isaac Chung filmje. A Minari: A családom története szép és bölcs film az összetartás és a hit erejéről.
(Borítókép: Gräfl János / Index)