Egyetemi hallgatókat vezényelnek ki ingyenmunkára a vadászati világkiállításon
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) arra kötelezi hallgatóit, hogy „önkéntes” munkát végezzenek a budapesti vadászati világkiállításon – írta meg az Átlátszó.
A portálnak egy hallgató küldte el azt a levelet, amelyben az egyetem közli vele, hogy
önkéntes munkát kell végeznie
a budapesti vadászati világkiállításon. A levél szerint az egyetem valamennyi másod- és harmadéves természetvédelmi mérnök alapszakos, nappali tagozatos hallgatója köteles ingyenmunkát végezni a rendezvényen.
A hallgatók kötelesek
önkéntes szerződést
kötni a rendezvényt szervező céggel, amely az iskolai távollétet igazoló papírt állít ki nekik. Ásványvizet és ebédet fognak kapni a munkájukért, fizetséget nem.
A levél végén Heltai Miklós, a Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet igazgatója kiemeli, hogy „Mindenki részvételére feltétlenül számítunk!”.
A cikk szerzője megjegyzi, hogy jogilag nem világos, hogy egy felsőoktatási intézmény milyen alapon kötelezheti a hallgatóit arra, hogy tanítási időben – amikor egyébként előadásaik és szemináriumaik lennének – egy, az egyetemtől független helyen dolgozzanak mindenféle ellentételezés nélkül.
A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szívügyének számító Vadászati Világkiállítást Orbán Viktor korábban egy határozatában kiemelt jelentőségű rendezvénynek nyilvánította. A vadászati expóért közvetlenül a volt kormányszóvivő, Kovács Zoltán felel kormánybiztosként.
Mostanra a lebonyolítás költsége lassan eléri a 77 milliárd forintot, ami az eredeti költségterv közel kétszázszorosa. Ehhez járul hozzá például az kapu, amely 240 millió forintba kerül, és tíz tonna agancsból készül.