Álinterjút közöltek a Semmelweis Egyetem urológusprofesszorával
További Belföld cikkek
- Újabb módszerrel próbálkozott egy csaló, de gyorsan lelepleződött
- Külföldi gyorshajtás miatt kapott bírságot egy békési nő, pedig sosem járt abban az országban
- A MÁV igyekszik javítani járatai pontosságán
- A Media1 főszerkesztője szerint a Telex és a 444 információkat tart vissza, ha az Magyar Péternek kellemetlen
- Porig égett egy állatmenhely Gyöngyösorosziban
Betegek megtévesztésére és egy engedéllyel nem rendelkező készítmény eladására használják csalók a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinikájának és azt az vezető dr. Nyirády Péternek a nevét – közölte a Semmelweis Egyetem.
Közleményükből kiderül, hogy a csalók egy álinterjút készítettek, mely azt a látszatot kelti, hogy a termék visszaállítja a merevedési funkciót, csak természetes összetevőket tartalmaz, és elősegíti a tesztoszteron természetes szintézisét. Mint írják, az sem fedi a valóságot, hogy az egyetem professzora kedvezményes vásárlási lehetőségre biztatja az érintett betegeket. A klinika a visszaélés miatt megteszi a szükséges lépéseket.
Emellett felhívták a figyelmet, az egyre gyakoribb internetes csalások komoly károkat okozhatnak, ezért fontos, hogy gyógyhatású készítményt kizárólag Magyarországon engedélyezett helyről, legális forrásból, orvosukkal való konzultáció után szerezzenek be a fogyasztók.
Mit tehetünk?
- Győződjünk meg róla, hogy a weboldal rendelkezik impresszummal!
- Ellenőrizzük az URL-t! Az álhíreket terjesztő portálok sokszor pontos másai a valódi híroldalnak!
- Aktuális hír? Nézzük meg a publikáció időpontját, és figyelmesen olvassuk el a szöveget!
- Nézzünk utána, hogy a hivatkozott intézmény vagy személy valóban létezik-e! Amennyiben igen, ellenőrizzük, hogy a szakember és az intézmény között van-e valódi kapcsolat!
- Mielőtt egészségünkkel kapcsolatos terméket vagy szolgáltatást vásárolnánk, minden esetben kérjük ki orvosunk véleményét! Egyeztessünk háziorvosunkkal, gyógyszerészünkkel vagy valamelyik hivatalos intézménnyel.
A biztonságos gyógyszervásárláshoz az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet korábban több összefoglalót is készített, angol nyelvű oldal esetén pedig rákereshetünk a tartalomra a snopes.com kamuoldalakat gyűjtő felületen is.