- Belföld
- márki-zay péter
- hernádi zsolt
- kiadatás
- horvátország
- büntetőügy
- korrupció
- mol
- vasút
- szerbia
- fudan egyetem
- paksi bővítés
Márki-Zay Péter kiadná Hernádi Zsoltot a horvát hatóságoknak
További Belföld cikkek
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválton
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
- Rogán Antal: Megpróbálunk rendet vágni, de teljes felelősséget nem vállalunk
Támogatná Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatójának kiadatását Horvátországnak Márki-Zay Péter. Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a nemzetközi körözés olyan, amit illik minden egyes kormánynak tiszteletben tartani. Hódmezővásárhely polgármestere erről az angol nyelvű BalkanInsightnak nyilatkozott.
Minden esetben együtt fogunk működni a horvát hatóságokkal a bűncselekmények kivizsgálásában
– tette hozzá Márki-Zay Péter.
Hernádi Zsolt hétfő este nyilatkozott horvátországi büntetőügyéről. Meglátása szerint azért vonták perbe, mert Ivo Sanader egykori horvát miniszterelnök reaktiválta magát, ezért összeültek a „szolgálatok” és a teljes államgépezet, hogy megakadályozzák Sanader visszatérését.
Ehhez pedig szerinte egy ügyet kellett kreálni, amelynek az alapja az volt, hogy a Mol a 2000-es években több körben megvásárolta a horvát nemzeti olajtársaság, az INA közel 50 százalékát, és Ivo Sanader miniszterelnöksége idején egyben irányítást is szerzett a cég vezetésében.
Hernádi Zsolt szerint azért nem adják ki őt Horvátországnak, mert 2018-ban a Fővárosi Törvényszék megállapította: nem folytatnának le tisztességes eljárást az ügyben.
Márki-Zay Péter a Fudan Egyetemmel kapcsolatban is nyilatkozott. Elmondta: tőle megépülhet a kínai oktatási intézmény budapesti campusa, de mint mondja: „Ne a magyar adófizetők pénzéből.”
Azt is megjegyezte, hogy ennek szellemében kínai pénzből kellene finanszírozni a Budapest–Belgrád-vasútvonal fejlesztését, de a paksi atomerő bővítését is újratárgyalná, miután belátást nyer az orosz féllel kötött szerződésekbe.