Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- koronavírus
- koronavírus magyarországon
- adatok
- járvány
- lélegeztetőgép
- magyarország
- oltás
- covid-19
- pandémia
- egészség
Egyik pillanatról a másikra változtattak a magyar járványadatok közlésén
A koronavírus-járvány negyedik hulláma továbbra is tombol Magyarországon, amit jól jelez, hogy a hétvégi összesített adatok alapján 27 830 új fertőzöttet regisztráltak, valamint 460-an meghaltak. Emellett a kórházban ápoltak száma is jelentősen nőtt, mert amíg a hivatalos adatok szerint péntek reggel 6913-an voltak kórházban, addig hétfő reggelre már 7438-an. Ezért is furcsa, hogy a kormányzati tájékoztató portál szerint ennek ellenére jelentősen, nagyjából húsz százalékkal csökkent a lélegeztetőgépen lévők száma, péntek reggel ugyanis 695-en voltak lélegeztetőgépen, hétfő reggel pedig már csak 538-an.
Vagyis: a kórházban ápolt betegek száma három nap alatt 525-tel nőtt, míg a lélegeztetőgépen lévők száma 157-tel csökkent.
Csakhogy a kép csalóka, ez ugyanis nem azt jelenti, hogy ennyien jobb állapotba kerültek volna, és már nincs szükségük a lélegeztetőgépre, hanem az Országos Kórházi Főigazgatóság módosította csupán a járványadatok közlését.
A Koronavírus Sajtóközpont szerint az operatív törzs a kórházakat az eddigieknél is egységesebb, részletesebb adatszolgáltatásra kérte. A kórházak eddig az invazívan – súlyos légzési nehézség esetén, intubációval végzett tartós gépi lélegeztetés intenzív terápiával – és a nem invazívan – csak a beteg arcára erősített maszkon keresztül – lélegeztetett betegekről is közölt adatokat. A jövőben viszont csak az invazív lélegeztetéssel kezelt betegekről kell külön adatokat szolgáltatni, vagyis a maszkkal lélegeztetett emberek száma nem lesz benne a statisztikában.
(Népszava)
(Borítókép: Rosta Tibor / MTI)