Reped az ellenzéki összefogás Budán?
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Mint bejegyzésében írta, eszébe jutott Márki-Zay Péter korábbi kijelentése, amit Bangóné Borbély Ildikó MSZP-s képviselő nem létező diplomájával és végzettségével kapcsolatban tett:
„Tisztességesnek kell lennünk, hiszen a választók bizalmát kérve azt ígérjük, méltóbbak vagyunk a kormányzás felelősségére. Amint kiderült, hogy az MSZP egyik képviselője sáros, pártja azonnal kizárta, a választáson nem indítja, mandátumát visszaköveteli. Csak így, csak egyenesen, csak következetesen vezet az út felfelé.”
Hajdu szerint a felvetés Bel-Budán és Hegyvidéken Hajnal Miklós képviselőjelölttel kapcsolatban is kifejezetten aktuális. Ő az ugyanis, aki diploma nélkül hónapokig hivatkozott magára mindenféle tv-stúdióban, mint közgazdász, miközben az abszolutóriumig sem jutott el. Felteszi végül a kérdést Márki-Zay Péternek, hogy tisztességes-e a kettős mérce? És vajon ilyen jelölttel egy hajóban is vezet az út felfelé?
Nemrégiben Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is azt firtatta a Bangóné-ügy után, hogy Hajnal Miklós jelölt maradhat-e a XII. kerületben.
Az Index pedig feltette a kérdést az ellenzéki összefogásnak is, hogy ezek után mi lesz Hajnal Miklós sorsa. Ezt válaszolták:
Még az ellenzéki előválasztás előfeltétele volt, hogy valamennyi képviselőjelölt nyilvánosságra hozza önéletrajzát, aminek eleget is tettek. Az azokban foglaltak valóságtartalmáért ők maguk viselik a felelősséget.
Ugyanakkor leszögezték, hogy a jelöltségnek nem törvényi feltétele a diploma, ma is számos olyan politikus van, aki felsőfokú végzettség nélkül tölti be tisztségét, „és ez rendjén is van, nem zárható ki senki a képviseleti demokráciából ezen az alapon”. Hozzátették:
Gond akkor van, ha valaki hivatalos önéletrajzban, hivatalos felületeken hamisan tünteti fel a végzettségét. Erre példa Kósa Lajos, aki 8 éven át tévesztette meg a közvéleményt és az Országgyűlés hivatalát, aminek honlapján diplomásként tüntette fel magát, miközben sosem szerzett diplomát. Az MSZP megtette a szükséges lépést, lett következménye a dolognak, és lezárták az ügyet. A Fidesz azonban erre láthatóan nem hajlandó.
(Borítókép: Hajdu Mária 2018. május 27-én. Fotó: Máthé Zoltán / MTI)