Nem ment el az ellenzéki egyeztetésre az MSZP és a Párbeszéd
További Belföld cikkek
- Árokba hajtott egy kamion Jászapátinál, a rakomány halálra nyomta a sofőrt
- Változások a Magyar Telekom élén, több felső vezető távozik
- Felfüggesztetett szabadságvesztést kapott a férfi, aki önkielégítést végzett a MÁV vonatán
- 12 éves lányoktól, „Tóth Nikoletta” álnéven zsarolt ki meztelen képeket egy 35 éves férfi
- Iskolai botrány Pest vármegyében: a gyerekek élőláncot álltak szeretett osztályfőnökükért
Miután a roma politikusok Márki-Zay Péter által sürgetett befutó helyre kerülésében előrelépés történt, és a Jobbik befutó helyet adott a listán egy roma politikusnak, az MSZP és a Párbeszéd listás mandátumainak számában nem sikerült megegyezniük az ellenzéki pártoknak, amelyek ezért újra tárgyalóasztalhoz ültek kedden, de az egyeztetésen a szocialisták és a Párbeszéd politikusai nem vettek részt.
Pedig a közös lista egyik, még függőben lévő kérdése éppen az MSZP és a Párbeszéd leendő listás helyeinek a száma. Az MSZP egymaga szeretne annyi listás befutó helyet, amennyi a Momentumnak lesz, míg a DK, a Jobbik, a Momentum és az LMP közös javaslata összesen kíván annyi befutó helyet juttatni az MSZP-nek és a Párbeszédnek, mint amennyi a Momentumnak lesz.
Meg fogunk egyezni – értékelte az ATV szocialista forrása nemrég a helyzetet, ami január végén úgy állt, hogy az MSZP hét listás befutó helyet szeretne a Párbeszéd két helye mellé, így összesen egy mandátumról folyik a vita.
Ehhez képest viszont a keddi egyeztetésre nem ment el az MSZP és a Párbeszéd, és nem reagáltak a többi pártból érkező üzenetekre sem.
Úgy tudni, az is vitás kérdés még a pártok között, hogy a Párbeszéd korábban befogadó nyilatkozatot adott Márki-Zay Péternek, de szeretnék, ha a miniszterelnök-jelölt nem számítana bele a kvótájukba, a DK–Jobbik–Momentum–LMP-négyes viszont ezt tartaná elfogadhatónak.
Az Infostart megkereste Kunhalmi Ágnest, aki a portálnak úgy nyilatkozott:
Nagyon közel vagyunk a megállapodáshoz, és ez nagy dolog, mert a rendszerváltás óta ennyi, tehát hat párt még nem állított közös listát. Hatalmas politikai bravúr, hogy már itt tartunk, és ez az egyik záloga annak, hogy érdemben versenyre tudtunk kelni a Fidesszel. Mindazonáltal az MSZP-nek és a Párbeszédnek az a fontos, hogy az előválasztás eredményét visszatükrözze a listaállítás, mert a népképviselet elve alapján az egyik legnagyobb eredménnyel 852 000 embert tudtunk leszavaztatni, és az ő véleményüket nem lehet sutba vágni
– fejtette ki a szocialista politikus, és hozzátette, hogy ők a közvélemény-kutatások eredményét vagy a legutóbbi választás eredményét, vagy akár ezek keverékét is el tudják fogadni a közös lista összeállításának szempontrendszereként. Azt azonban nem, hogy ezeket teljesen mellőzzék, ahogy a többiek tennék, mert ők helyette inkább egy politikai ajánlatot tettek.
Mi azt szeretnénk, hogy a listaállítás közeledjen a valósághoz és ne csak politikai szempontok vegyenek részt benne, de szerintem meg fogunk tudni állapodni ebben, optimista vagyok.
– fogalmazott az MSZP társelnöke.