Egyre több vidéki iskolában csatlakoznak a polgári engedetlenségi akciókhoz
További Belföld cikkek
- Havazás várható Magyarország egy részén
- Bejelentett egy szivárgást a gázműveknek, a kocsijára terhelték a költségeket
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
- Káoszról számolt be a bombariadó miatt megszakadt fővárosi buli egyik résztvevője az Indexnek
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a kormány február 11-én rendeletbe foglalta a munkabeszüntetés új szabályait, melynek értelmében gyermekfelügyeletet minden, sztrájkkal érintett köznevelési intézményben biztosítani kell, az órák egy részét pedig meg is kell tartani. A pedagógusok szerint mindez az Alaptörvénnyel és az uniós joggal is szembemegy, ezért polgári engedetlenségi akciók szervezésébe kezdtek. Pontosan egy héttel ezelőtt a Kőbányai Szent László Gimnázium tanárai nyitották a sort, példájukat azóta több iskola követte.
Ahogyan az várható volt, a polgári engedetlenségi akciók ezen a héten is folytatódnak, hétfőn a budapesti intézmények közül a következők csatlakoztak:
- Leövey Klára Gimnázium
- Kempelen Farkas Gimnázium
- Corvin Mátyás Gimnázium
- BGSZC II. Rákóczi Ferenc Technikum
- Fekete István Általános Iskolában
A fővárosiak mellett több vidéki iskola is a szerveződés mellett döntött, Szigetmonostoron a Zöldsziget Körzeti Általános Iskola, Szombathelyen a Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dunakeszin pedig a Radnóti Miklós Gimnázium tanárainak egy része tiltakozik. Egy, a Radnótiban tanító pedagógus a Telex kérdésére elmondta: csoportösszevonásokkal folyik az oktatás, a diákok nagy része bent van az iskolában.
Eközben az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium volt diákjainak szolidaritási nyilatkozatát már több mint 800-an aláírták.
„A tanár mintát jelent a diákjainak. Azok a tanárok, akik kiállnak jogaik mellett, és akár a polgári engedetlenség eszközéhez folyamodva sztrájkolnak, azok megérdemlik elismerésünket, megbecsülésünket és támogatásunkat” – fogalmaznak.