Rezsivédelmet kérnek a fogyatékossággal élőket ellátó civileknek
További Belföld cikkek
- Kigyulladt a népszerű magyar cukrászda, megkezdték az oltást
- Szentkirályi Alexandra Karácsony Gergelyt tette felelőssé a budapesti droghelyzetért
- Egy egymilliárd forintos kezelés mentheti meg a 9 éves Mirkó életét
- „Szándékos gyilkosság volt” – megszólaltak a Budapesten meghalt amerikai nő szülei
- Hét órát ültek a Wizz Air magyar utasai a gépen, majd még 10 órát váratták őket a repülőtéren
A szövetség tagjai a kormányhoz fordultak, mert úgy látják, hogy veszélybe kerültek a fogyatékossággal élő emberek ellátásáról gondoskodó egészségügyi és szociális alap-, illetve szakellátást működtető, valamint köznevelési intézményt fenntartó civil szervezetek szolgáltatásai – írta a MEOSZ az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.
Hozzátették: a közelmúltban hatályba lépett kormányrendelet szerint július 2-tól nem kaphatnak rezsivédelmet,
így villamosenergia- és gázfogyasztásuk költségeit a továbbiakban emelt áron kell megfizetniük
azoknak a civil szervezeteknek, amelyek fogyatékossággal élő, tartósan beteg, idős, egyedül élő, hajléktalan vagy egyéb ok miatt szociálisan hátrányban lévő emberek ellátásáról gondoskodnak.
Levélben fordultak a miniszterekhez
Beszámoltak arról, hogy Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke július 19-én írt levélben fordult Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez, Varga Mihály pénzügyminiszterhez és Palkovics László technológiai és ipari miniszterhez, hangsúlyozva, hogy a civil szervezetek, különösen a civil fenntartású szolgáltatást nyújtó intézmények áram- és gázfelhasználása meghaladja az átlagfogyasztást.
A MEOSZ elnöke azt kérte, hogy a civil szervezetek, különösen a civil fenntartású szolgáltatást nyújtó intézmények lakossági fogyasztónak minősüljenek, hasonlóan az önkormányzati és állami bérlakásban, valamint szállókban élők felhasználási helyeinek üzemeltetőihez.
Kitért arra is, hogy sok olyan szolgáltatás is működik a fogyatékossággal élő embereknek, amelyeket civil szervezetek nem intézményes keretek között nyújtanak. E szolgáltatások és intézmények működésképtelensége hatalmas terhet jelenthet az államnak.
Kezdeményezték a kormányrendelet módosítását
A MEOSZ mindezek miatt kezdeményezte a kormányrendelet módosítását úgy, hogy a rezsivédelem szabályai legyenek érvényesek a civil szervezetekre, különös tekintettel az általuk fenntartott egészségügyi és szociális alap-, illetve szakellátását működtető, valamint a köznevelési intézményekre is.
Korábban a MEOSZ a fogyatékossággal élő embereknek kért mentességet az energia piaci árának megfizetése alól.