Hiába a tankolási korlátozások, napokon belül elfogyhat az üzemanyag
További Belföld cikkek
- Kihúzták az ötös lottó nyerőszámait, több mint egymilliárd forint volt a tét
- „Fekália”, „Trafikcsaló Rozsdaminiszter” – Hadházy Ákos újra nekiment Lázár Jánosnak
- Újabb fejlemény Lakatos Márk ügyében: kiderült, miért nyomoznak a stylist ellen
- Tűz ütött ki egy budapesti lakóházban szombat délután
- Előkerült egy videó a Budapesten megölt amerikai nőről és feltételezett gyilkosáról
A Mol most úgy döntött, egy nap alatt egy autó csak egyszer tankolhat a kúthálózatán, függetlenül attól, milyen áron vételez üzemanyagot a sofőr. Más társaságok is alkalmaznak korlátozó szabályozásokat, hogy a kutak ne száradjanak ki: az OMV-nél 50 litert lehet egyszerre tankolni, a Shell kútjain maximum 80 ezer forintért lehet üzemanyagot vásárolni, a Lukoilnál pedig egyszerre csak 20 liter töltését engedélyezik, emlékeztet az ATV.
Bujdos Eszter úgy látja, a töltőállomások már most sem jutnak elegendő mennyiségű üzemanyaghoz. Az sem változtat sokat a helyzeten, hogy a céges autókat már csak piaci áron lehet tankolni – fűzte hozzá.
Nem varázsütésre oldódik meg ettől a múlt szombati intézkedéstől az ellátási helyzet. Nyilván segíthet, de rövid távon most csak és kizárólag a stratégiai készleteknek kiszállítása az, ami ezt az üzemanyag-hiányos helyzetet toldozgatja-foldozgatja
– nyilatkozta a szakértő az ATV Híradónak.
A felszabadított stratégiai készlet 186 millió liter üzemanyagot takar. A szakértők adatai alapján hazánkban naponta 20 millió liter üzemanyagot vásárolnak, így a készlet a legoptimistább becslés szerint is legfeljebb 10 napra elegendő mennyiséget jelent.
A Független Benzinkutak Szövetségének elnöke szerint az árstop eltörlése jelenthet megoldást, ami 20-30 százalékkal csökkentené a magánfelhasználók fogyasztását. Egri Gábor hangsúlyozta: a kisebb kutak helyzetét tovább nehezíti, hogy a Mol már csak a megrendelt mennyiség felét szállítja le az eddigi 66 százalék helyett a nem szerződött partnerei felé.
Szerintem drasztikusan megemelkedik a bezárt kutak száma
– fogalmazott Egri Gábor.
A szakértők úgy saccolnak, hogy augusztus közepe lehet a legkritikusabb az üzemanyag-ellátás szempontjából, ezért nem tartják elképzelhetetlennek a további korlátozások bevezetését sem.
(Borítókép: Papajcsik Péter / Index)