- Belföld
- höok
- kollégium
- hallgatók
- téli szünet
- bezárás
- rezsi
- spórolás
- energia-veszélyhelyzet
- hallgatói önkormányzatok országos konferenciája
- hallgatói önkormányzat
HÖOK: A hallgatók lakhatása nem lehet a spórolás eszköze
A hazai felsőoktatási intézmények hallgatóinak érdekképviseleti szervezete, a HÖOK hétfőn közleményben reagált arra, hogy országszerte egyre több felsőoktatási intézmény jelenti be, az új kormányrendelet szerint meghosszabbított, január 8-ig tartó, kéthetes téli szünet alatt nemcsak oktatási épületeiket, hanem kollégiumaikat is bezárják.
„A tanév rendjének módosítása a hallgatók szempontjából addig elfogadható, amíg az nem jelenti az oktatás minőségének, valamint hozzáférhetőségének csökkenését” – írják a közleményben, hozzátéve, hogy
a hallgatók lakhatása viszont nem lehet a spórolás eszköze: a kollégiumok bezárása a szorgalmi és a vizsgaidőszak ideje alatt elképzelhetetlen és elfogadhatatlan megoldás!
Emellett hangsúlyozzák, hogy több egyetem részéről is felvetődött, hogy a két szemeszter között téli szünetet hoz létre, mely idő alatt az egyetem felfüggeszti tevékenységét.
„Ez esetben is szükségesnek tartjuk, hogy azok a hallgatók, akik életvitelszerűen laknak kollégiumban, vagy akiket (diák)munkájuk az egyetemvároshoz köt, intézményi engedéllyel maradhassanak a kollégiumban” – írták.
Emellett arról is beszámoltak, hogy sok diáktól kapnak olyan visszajelzést, hogy az elrendelt 18 fokos hőmérséklet a kollégiumi szobákban nem elegendő a diákok életvitelszerű tartózkodásához.
(Borítókép: Sam Wasson / Getty Images)