- Belföld
- Zöld Index
- budapesti műszaki és gazdaságtudományi egyetem
- bme
- fenntarthatóság
- környezetvédelem
A BME a világ legjobb egyetemei között szerepel fenntarthatósági szempontból
További Belföld cikkek
- Dúró Dórát indítja a Mi Hazánk a tolnai időközi választáson
- Terjed a madárinfluenza, újabb vármegyében jelent meg a kór
- Orbán Viktor: a zöld átmenet folyamatában nem áldozhatjuk fel az iparunkat vagy a mezőgazdaságunkat
- Kamionnal karambolozott egy kisbusz, lezárták a 31-es főút egyik szakaszát
- Gázolt a vonat Győrnél, késő este állhat helyre a menetrend
A Quacquarelli Symonds (QS) brit rangsorkészítő először jelentette meg fenntarthatósági rangsorát, a QS World University Rankings: Sustainability 2023-at, amelyben a környezeti hatás területen a Műegyetem legjobb magyar intézményként a 198. helyezést érte el – derül ki a BME lapunknak eljuttatott közleményéből.
A környezeti hatás és a társadalmi hatás indikátoraiból számolt összrangsorban pedig a 341–360. helyen végzett az intézmény.
A BME a fenntartható intézmény indikátorban szerepelt legjobban, amelyben a rangsorolt 700 intézmény közül a 23. lett.
A rangsort a QS-világrangsor készítésekor több mint 1400 intézmény megkérdezése alapján állították össze. A lista készítésénél a QS mintegy negyven szempont szerint értékelte az intézményeket, ilyenek például az, hogy működik-e fenntarthatósági fejlődéssel foglalkozó kutatóhely az intézményben, rögzíti-e az éves víz- és energiafogyasztását, van-e aktív kutatási együttműködése a Forbes 2000 listán szereplő vállalatokkal. A rangsorkészítő vizsgálta azt is, hogy van-e az egyetemnek klímavédelmi stratégiája és nemek közötti egyenlőségi terve.
A téma szakértőit képzi a Műegyetem is
A környezetmérnöki, valamint a regionális és környezet-gazdaságtani mesterszakokon a műszaki és a gazdasági területen is képzi a téma szakértőit a Műegyetem. Emellett az intézmény vezetésének céljai között kiemelt jelentőségű a fenntartható működés és a környezettudatos megoldások felkutatása, bevezetése, támogatása és népszerűsítése.
Az idei év tavaszán megalakult „Fenntartható BME” programon dolgozó munkacsoport széles körben fogja össze a témához kapcsolódó műegyetemi polgárokat. A kezdeményezéshez kapcsolódóan november 25-én a „BME a fenntarthatóságért” című konferenciára is sor kerül.
(Borítókép: A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem épülete Budapesten 2022. március 10-én. Fotó: Nagy Tamás / Index)