A Telekom magyarországi karácsonyi reklámfilmje más, mint a többi

2022.12.13. 18:33
Furcsa lépésre szánta el magát a Telekom az ünnepek előtt: a régió kilenc másik országában tanár szerepel a karácsonyi reklámfilmjükben, Magyarországon azonban változtattak a koncepción, és a tanár szerepét egy buszsofőr vette át.

Egy reklámkampányokkal foglalkozó blog vette észre, hogy amíg a Telekom idei, nemzetközi ünnepi reklámjában egy tanár játssza a főszerepet, addig Magyarországon más a helyzet. 

Így néz ki a Telekom karácsonyi reklámja Németországban, Horvátországban, Montenegróban, Észak-Macedóniában, Ausztriában, Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában és Romániában: 

 És így néz ki Magyarországon:

A Telekom tehát leforgatott egy külön filmet Magyarországon, miközben a többi országban ugyanazt a filmet használták fel reklámként. A cím és a koncepció nagyjából hasonlít, a különbség csak az, hogy Magyarországon

egy tanár helyett egy buszsofőr a reklám főszereplője. 

A 24.hu ezzel kapcsolatban megkereste Magyar Telekom sajtóosztályát, és megkérdezték, milyen okok húzódnak a döntések mögött és van-e köze annak a magyar belpolitikai helyzethez, vagyis ahhoz, hogy a tanárok már hónapok óta demonstrálnak a kormány ellen. A cég válaszában az áll:  „A Deutsche Telekom leányvállalatai – így a Magyar Telekom is – saját hatáskörben dönthetnek arról, hogy hazai kommunikációjukban milyen reklámokat terveznek”.

A nemzetközi kommunikációs csapattal közösen döntöttünk a közös fejlesztésű »Hogy vagy?« koncepció magyarországi életre keltéséről. Reklámfilmünk rendezője Kis Hajni Junior Prima-díjas rendező, aki a többszörösen díjazott Külön falka című játékfilmet jegyzi, főszereplője Egyed Brigitta színésznő. Fontosnak tartjuk, hogy a fiatal hazai tehetségek számára lehetőséget biztosítsunk, ezért szavaztunk bizalmat a sokszorosan díjnyertes hazai rendezőnek, akinek – mondhatni – védjegye a nem túlidealizált közegben játszódó cselekmény, valamint az érzékeny emberábrázolást központba helyező történetmesélés.

A Magyar Telekom válaszában arra nem tértek ki, hogy volt-e politikai oka a döntésnek napjainkban, amikor a kormányzat rendre azt állítja, hogy a demonstráló tanárok mögött a baloldal áll, miközben a kormánypárti közéleti szereplők dehonesztáló hangnemben beszélnek a pedagógusokról