Itt vannak a részletek a pedagógusok béremeléséről
További Belföld cikkek
- Vitézy Dávid „néhány ténnyel” reagált a Budapest Brand 5 év után elbocsátott vezetőjének állításaira
- Megvan, mikor tartják az időközi választást Újpest-Angyalföldön, ahol lemondott a DK-s képviselő
- Bejelentették a béremelést, majd „programozott” elbocsátási hullám kezdődött a Magyar Postánál
- Enyhített a kormány, egy ázsiai országból is érkezhetnek vendégmunkások Magyarországra
- BDPST Group: nincs tudomásunk arról, hogy a cégcsoport vagy Tiborcz István ellen szankciós folyamat indult volna
Miután Pintér Sándor belügyminiszter pénteken konzultáción vett részt az iskolaigazgatókkal és tanárokkal, ígéretet tett arra, hogy megemelik a pedagógusok bérét. A Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint azonban csak a pótlékon emelnek, a fizetésen nem.
A pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról szóló 326/2013. (VIII. 30.) korm. rendelet 16. § (11) bekezdésében a »húsz« szövegrész helyébe a »harminckettő« szöveg lép. Ez a rendelet 2023. január 1-jén lép hatályba
– olvasható a rendeletben.
A pedagógus-előmeneteli rendszer hatálya alá tartozó foglalkoztatott a (9) bekezdésben foglaltak alapján a pótlék és illetményeltérítés nélkül számított illetménye húsz százalékának megfelelő ágazati szakmai pótlékra jogosult
– szól a ma még hatályos rendelet. Ezáltal 10 százalékos növekedés valósul meg, de nem a munkabérrel kapcsolatban.
A szakmai szervezetek azonban már többször is szót emeltek ez ellen a módszer ellen, mert a pedagógus-munkabérek számítási alapját jelenleg is a 2014-ben meghatározott 101 500 forint összegű vetítési alap határozza meg, emiatt pedig a fizetés elmaradt a mindenkori minimálbértől.
Mint arról korábban az Index is beszámolt, amíg Magyarország nem kapja meg az országnak járó forrásokat, 10 százalékos pedagógusbér-emelést tud megelőlegezni a kormány. A mostani 10 százalékos béremelés 143 146 ezer iskolai és óvodai pedagógust érint, és a kormány 67,6 milliárd forintot biztosít rá.
(Borítókép: Kaszás Tamás / Index)