Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMTovábbi Belföld cikkek
- Felsővezetéki hiba és több járműhiba is volt a MÁV-nál vasárnap reggel
- 300 milliárd forintért takaríthatja a kórházakat egy cég a következő négy évben
- Készüljön fel, érkezik a havazás Magyarországra!
- Bejelentett egy szivárgást a gázműveknek, a kocsijára terhelték a költségeket
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
A szentesi Dr. Bugyi István Kórházban évente nyolcszáz gyermek született, amivel a térség legnagyobb születésszámot elkönyvelő intézményeként tartottak számon. Tavaly nyolcvanmillió forint állami támogatásból újítottak fel családbarát koncepció mentén.
A kórházban szülő édesanyák a közösségi médián létrehozott csoportjukban arról számoltak be, hogy hónapokig próbáltak a városi kórházba orvosokat hívni, ennek érdekében novemberben a városban több száz fős demonstrációt és internetes kampányt is tartottak.
December 21-én közzétették Facebookon a kórházigazgató Kalmár Mihály Szentes polgármesterének küldött hivatalos levelét, amelyben arról tájékoztatják a városvezetést, hogy 2023. január 1-jétől szakorvoshiány miatt felfüggesztik a szülészeti és nőgyógyászati osztály működését, a kismamákat és az ellátásra szoruló nőket Szegedre, Hódmezővásárhelyre és Kecskemétre irányítják át, a szállítást az Országos Mentőszolgálat végzi. A szentesi kórházban továbbra is a betegek rendelkezésére áll
- az egynapos sebészeti ellátás,
- a nőgyógyászati szakrendelés,
- a terhestanácsadás,
- a mozgó szakorvosi szolgálat
– említette az intézmény vezetője levelében, ugyanakkor az egynapos sebészetet illetően megemlítette, hogy ennek átadásáról jelenleg egyeztetések zajlanak a Csongrád-Csanád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makóval.
A szentesi kórház honlapján a szülészeti ellátás felfüggesztéséről szóló, Müller Cecília által jegyzett határozatot is közzétették. A tiszti főorvos azzal indokolta döntését, hogy Kalmár Mihály már december közepén értesítette, hogy a szülész-nőgyógyász szakorvosok hiánya miatt a fekvőbeteg-ellátást a szentesi szülészeten már nem tudják ellátni. A Dr. Bugyi István Kórház nyilvános álláshirdetés útján hónapokig próbált osztályvezető főorvost és szakorvost találni szülészeti osztályára.
Szentesen 27 ezren, az agglomerációval együtt hatvanezren élnek, a kismamák a jövő évtől csak a félórás útra lévő hódmezővásárhelyi vagy az egyórás távolságra fekvő szegedi, illetve kecskeméti kórházban tudják megszülni a gyermeküket.
A Szentesi szülészetért Facebook-csoportban több édesanya írta, hogy elsírták magukat a hír hallatán, tapasztalataik szerint a szülészeti ellátás magas színvonalú volt a városban – írja a Napi.hu.