- Belföld
- mtva
- köztévé
- kékfény
- riporter
- bordélyház
- bűnüldözés
- prostitúció
- állami televízió
- kirúgás
- letartóztatás
Reagált az MTVA, kirúgták a Kékfény riporterét
További Belföld cikkek
- Elfogtak és előállítottak egy szökevény tengerimalacot a budapesti rendőrök
- Sokaknak nem futja ajándékra, de vannak, akiknek meleg ételre sem karácsonykor
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
A közmédia sajtóosztálya a Mandiner megkeresésére elmondta: „A hivatkozott hírekben nevezett személy – korábban a Kékfény című műsor riportere –
már nem a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) alkalmazottja.”
Arra a kérdésre, hogy az MTVA-ban lesz-e belső vizsgálat, amely megállapítja, hogy a férfi törvénysértő tevékenysége, illetve az ennek révén esetlegesen vele kapcsolatba kerülő bűnözői csoportokkal való viszonya milyen mértékben befolyásolhatta bűnügyi riporteri munkáját, azt válaszolták:
„Az érintett személy tevékenységével kapcsolatban a munkahelyi vezetője a hírről való tudomásszerzést követően azonnali tájékoztatást kért a műsor készítőitől. A Kékfény szerkesztőjének, illetve felelős szerkesztőjének tájékoztatása szerint az eljárás alá vont személy riporteri munkáját semmilyen irányban nem érte befolyás: befolyásolás sem részéről, sem pedig más részéről az ő irányába nem történt.”
A nyomozás adatai szerint a férfi 2021 augusztusa óta 13 lakást bérelt országszerte azért, hogy ott prostituáltak végezhessenek szexmunkát. Meghallgatásán a nyomozási bíró előtt teljes beismerő vallomást tett a gyanúsított. Ha elítélik, akár 5 évre is börtönbe kerülhet. Az esettel kapcsolatban itt írtunk bővebben.
Ebben a cikkben szexuális visszaélés a téma. Kérjük, olvassa el erről szóló írásunkat is!
Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, hívja az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes, 06 (80) 20-55-20-as számon.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06 (80) 505-101-es telefonszámon.