A kilencvenes évek meghatározó keresztapáit hallgatták meg a Gyárfás-ügy tárgyalásán
További Belföld cikkek
- Hamarosan megszólal Orbán Viktor, évértékelő interjút ad a miniszterelnök
- Jön a havazás Budapesten is, figyelmeztették a lakosságot
- Négyes karambol történt az M5-ös autópályán
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
- Hadházy Ákos támogatná Magyar Pétert, hogy miniszterelnök legyen
A bíróság először a kilencvenes évek egyik hírhedt alakját, T. Györgyöt hallgatta meg. T. György jelenleg börtönben ül, 2018-ban ítélték 11 évre egy 1996-os merényletkísérlet miatt.
Később elismerte a bűncselekményt, amelynek felbujtójaként Portik Tamást nevezte meg. Az ügyész kedden egy 2012-es, rendőrségi tanúvallomásáról kérdezte a baracskai börtönből bejelentkező T. Györgyöt, amelyben azt mondta, hogy Portik 1997 nyarán először őt akarta megbízni Fenyő meggyilkolásával, de nem vállalta el − írta meg a Mandiner.
Hogy mit ígért pontosan Portik a gyilkosságért, azt nem volt hajlandó elárulni, de azt elismerte, hogy „anyagi ellenszolgáltatásról” volt szó. A tanú egyébként a Fenyő-gyilkosság idején előzetes letartóztatásban volt.
T. György igennel válaszolt arra a kérdésre, hogy Portik és a Fenyő Jánost meggyilkoló Jozef Rohác ismerte-e egymást, de részleteket erről nem tudott. Fenntartotta azt az állítását is, hogy Portik később azzal hencegett neki, hogy a kilencvenes évek gyilkosságainak a hátterében ő állt, így Fenyő Jánost is ő ölette meg. Portik a tárgyaláson „szemenszedett hazugságnak” nevezte T. György vallomását.
Radnai Lászlót is meghallgatták
Délután az alvilág egykori másik meghatározó figuráját, a kecskeméti maffiaperben 2006-ben 12 év fegyházbüntetésre ítélt Radnai Lászlót hallgatta meg a bíróság. Az egykori keresztapa a 90-es évek közepén az akkor folyó olajszőkítéses ügyek miatt ismerte meg Portik Tamást, aki az olajozásban élen járó Energol Zrt. egyik alapítója volt. Radnai annak az azóta meghalt Drobilich Gábornak volt a jóbarátja, akit Portik a mentorának neveztek.
Az Energol-ügyben egyébként mindannyian vádlottak voltak, de a Portik elleni vád az ítélet idejére már elévült, így a sok évig szökésben lévő Portik semmilyen büntetést nem kapott.
Radnai azonban közben fontos vallomásokat tett, és 2012-ben, büntetése lejárta előtt váratlanul szabadon engedték. Ennek hátterében több forrás szerint az állt, hogy az egykori maffiavezér rávallott a még ebben az évben elfogott Portikra az 1998-as Aranykéz utcai robbantás, illetve Prisztás József 1996-os meggyilkolása miatt.
A 2019. július 30-án benyújtott vádirat szerint Gyárfás Tamás előbb Tasnádi Pétert bízta meg azzal, hogy 12 millió forintért végezzen Fenyő Jánossal. Tasnádi Péter ebből 6 milliót meg is kapott, de nem teljesítette a megbízást. A vád szerint ezután fordult Gyárfás Tamás Portik Tamáshoz, hogy ölesse meg Fenyő Jánost.
Az ügyészség Gyárfás Tamás indítékának azt tartja, hogy Fenyő és Gyárfás között az 1990-es évek elején üzleti vita, hatalmi harc robbant ki az RTV Újság, a Nap TV és más ügyek miatt. Perek indultak, nyilvánosan fenyegették egymást a felek, Fenyő János terhelő adatokat próbált gyűjteni Gyárfásról, és lejárató cikkeket íratott róla lapjában, a Népszavában. Az ügyészség szerint emiatt határozta el Gyárfás Tamás, hogy megöleti riválisát.