Megjelent a határozat, jönnek az ország- és vármegyebérletek
További Belföld cikkek
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
Az ország- és vármegyebérletek bevezetését a hétvégén tartott beszédében jelentette be Orbán Viktor. A vármegyebérlet havi 9450 forintba, az országbérlet pedig 18 900 forintba kerül. A MÁV azóta azt is közölte, hogy a diákok mindkét bérlet esetében 90 százalékos kedvezményt vehetnek igénybe.
Most a Magyar Közlönyben megjelent a helyközi ország- és vármegyebérletek bevezetéséről szóló kormányhatározat is. Ebben azt is leszögezték, hogy a bérleteket 2023. május 1-jén vezetik le, és hogy Pest vármegyében Budapest közigazgatási határáig lehet igénybe venni a helyi vármegyebérletet.
A határozatban Lázár János építési és közlekedési minisztert kérték fel arra, hogy készítse elő a szükséges jogszabály-módosításokat, a pénzügyminisztert pedig arra kérték fel, hogy biztosítsa a szükséges forrásokat.
Eközben egy másik kormányhatározatban már arról is rendelkeztek, hogy mennyi forrást kell biztosítani a programhoz.
Abban azt írták, hogy a központi költségvetésből összesen 14 milliárd forintot csoportosítanak át a programhoz. Ebből az összegből 10,6 milliárdot az „Autóbusszal végzett személyszállítási közszolgáltatások költségtérítésére” szánnak. További 3 milliárdot a vasúti szállítási költségtérítésére, 400 millió forintot pedig az elővárosi közösségi közlekedés költségtérítésére szánnak.
Az új program jó hírt jelenthet az ingázóknak, vagy például azoknak, akik a nyáron sokat szeretnének belföldön utazni (különösen akkor, ha diákok). A VEKE (Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület) szerint azonban vannak bizonyos árnyoldalai is az új intézkedésnek.
(Borítókép: Jászai Csaba / MTI)