Lemondott Schadl György
További Belföld cikkek
- Kihúzták az ötös lottó nyerőszámait, több mint egymilliárd forint volt a tét
- „Fekália”, „Trafikcsaló Rozsdaminiszter” – Hadházy Ákos újra nekiment Lázár Jánosnak
- Újabb fejlemény Lakatos Márk ügyében: kiderült, miért nyomoznak a stylist ellen
- Tűz ütött ki egy budapesti lakóházban szombat délután
- Előkerült egy videó a Budapesten megölt amerikai nőről és feltételezett gyilkosáról
Csütörtökön lemondott Schadl György, valamint a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar teljes elnöksége. Schadl György mellett Lukács Tamás alelnök, Kovássy Szabolcs elnökségi titkár, valamint Jeney Orsolya és Papp Gábor elnökségi tag is.
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) elnöke kézhez kapta azt a hivatalos dokumentumot, amelyben a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) elnökségének tagjai csütörtökön lemondtak tisztségükről − tudatta a hatóság az MTI-vel.
A közlemény szerint a fenti körülményt figyelembe véve, az MBVK új elnökségének megválasztása érdekében a hatóság elnöke a bírósági végrehajtásról szóló törvényben foglalt jogkörével élve intézkedett a kar rendkívüli közgyűlésének összehívásáról.
Annak ellenére volt elnök, hogy előzetes letartóztatásba került
Schadl György annak ellenére volt eddig a kamara elnöke, hogy már 2021 novembere óta előzetes letartóztatásban van. Völner Pál jelenleg is szabadlábon védekezhet.
Mint megírtuk, Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke 2021 nyaráig összesen legalább 83 millió forint kenőpénzt adott át Völner Pál egykori igazságügyi államtitkárnak cserébe azért, hogy a politikus az általa kijelölt végrehajtókat nevezze ki.
A vádirat szerint Schadl 880 millió forint illegális jövedelemre tett szert az államtitkárral kialakított korrupciós kapcsolata révén, nagyobbrészt a közbenjárására kinevezett végrehajtók osztalékából.
Az ügyészség Schadl Györgyöt
- vezető beosztású hivatalos személy által a hivatali helyzetével egyéb módon visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével,
- hivatali helyzettel egyéb módon történő visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés bűntettével,
- vesztegetést állítva és üzletszerűen elkövetett befolyással üzérkedés bűntettével,
- felbujtóként elkövetett, kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetés bűntettével
- és különösen nagy értékre üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntettével vádolja.
A szeptember végén tartott előkészítő ülésen sem Schadl, sem Völner nem ismerte el a bűnösségét.