Elvérzett egy nő, akihez 52 perc után értek ki a mentők, a család perel
További Belföld cikkek
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
Draxler Kata egyik nap azt vette észre, hogy az anyja erősen vérzik. Azonnal segítségért telefonált, az ügyeletes orvos gyorsan stabilizálta a beteg állapotát, majd rögvest hívta a mentőket.
Fél órával később újra hívták a mentőket, majd nagyjából 10 perc múlva még egyszer. Közben a kórházi ellátásra szoruló nő egyre több vért vesztett. „Az első hívástól számítva több mint egy órát kellett várni, ami édesanyámnak az életébe került” – állítja Draxler Kata.
A beteget ugyan még be tudták tenni a mentőautóba, de nem élte túl a kórházba vezető utat – számolt be az rtl.hu.
A mentőszolgálat szerint nem lehet beszélni indokolatlan késlekedésről
Az eset miatt a család pert indított az Országos Mentőszolgálat ellen. Azt állítják, hogy ezt azért teszik, nehogy mások is úgy járjanak, mint ők.
A mentőszolgálat erre azt felelte, hogy ők nem hibáztak. Azt állítják, hogy az őket értesítő ügyeletes nem megfelelően tájékoztatta őket a beteg állapotáról, ezért a mentésvezető úgy döntött, „észszerű várakoztatással” várnak a felszabaduló mentőegységre.
Mint írták, a bejelentés 13 óra 6 perckor történt, és 52 perccel később értek a helyszínre, szerintük nem lehet beszélni indokolatlan késlekedésről.
Nem először éri kritika mentőszolgálatot
Egy orvos azt írta a közösségi oldalán, hogy 40 perc alatt ért ki a mentő egy sztrókot kapott hozzátartozójához Budaörsön, pedig nagyon rövid utat kellett volna csak megtennie. Wittinghof Tamás budaörsi polgármester úgy véli, az eset nem egyedi. Szerinte nem a dolgozókkal és nem is az orvosokkal van a probléma, hanem a központi mentésirányítással.
Az Országos Mentőszolgálat ugyanakkor azt állította, hogy a mentők 21 perc alatt értek ki a helyszínre. Megjegyezték: Spányik András megalapozatlanul állítja az eset apropóján, hogy súlyos rendszerhibára derült fény.
Hiány van a szakemberekből
Korábban a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége azt mondta, szerintük nincs elég szakember, sőt akkora a hiány, hogy jó ideje használnak már vidéki kocsikat is, hogy Budapesten el tudják látni a feladatukat a mentők.
Ki kell hogy mondjuk: az Országos Mentőszolgálat az alapfeladatát, a mentést nem tudja biztosítani a fővárosban. Ennek egyik ékes bizonyítéka, hogy több 10 éve vezényelnek fel egységeket az egész országból azért, hogy a budapesti mentést valamilyen szinten megerősítsék
– fogalmazott Lengyel Tibor, a szövetség alelnöke.