Újabb komoly büntetést kapott a BKK
További Belföld cikkek
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
- Három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
Újabb bírságot kell fizetnie a Budapesti Közlekedési Központnak (BKK) szabálytalan közbeszerzési eljárás miatt. Most mintegy 60 millió forintra büntette a főváros cégét a Közbeszerzési Hatóság – közölte a fővárosi Fidesz–KDNP-frakció.
A pártszövetség közösségi oldalán azt írják, hogy a jegykiadó automaták gyártásáról, szállításáról és üzemeltetéséről szóló tender miatt szabta ki a bírságot a Közbeszerzési Döntőbizottság. Ezzel
A szabálytalan közbeszerzések az újabb bírsággal együtt már összesen közel 300 millió forintba kerültek.
Legutóbb 2021 elején kellett a BKK-nak 50 milliót fizetnie, akkor a szabálytalan hőpapírbeszerzés miatt.
Tarlós István főpolgármesterségének kilenc éve alatt közel sem született ennyi elmarasztaló döntés – hívta fel a figyelmet Wintermantel Zsolt frakcióvezető, hozzátéve, hogy ez már a sokadik hiba, így rendszerszintű problémáról lehet szó. Emlékeztetett, hogy mind a BKV, mind a BKK vezérigazgatóját a főpolgármester nevezi ki, ennyiben tehát őt is felelősség terheli.
A Fidesz várospolitikusa szerint érdemes lenne levonnia Karácsony Gergelynek az esetek nyomán a megfelelő következtetést.
Wintermantel Zsolt a Lánchíd felújításával összefüggésben egy újabb bírság kiszabását vetítette előre, mivel a fővállalkozó A-Híd nem jelentette be időben a kivitelezési munkában alkalmazott alvállalkozóit.
Cikkünk megjelenése után reagált a BKK azt közölve, hogy a Közbeszerzési Hatóság annak ellenére szabta ki a 30+30 millió forintos bírságot, hogy
a Hatóság is elismerte, hogy a BKK helyesen járt el a jegykiadó automatákkal (TVM-ekkel) kapcsolatos közbeszerzés kiírásakor, hiszen a szolgáltatás zavartalanságát csak így tudta biztosítani.
„Egyetértett az ajánlatkérővel és a kérelmezettel abban a Döntőbizottság, hogy a szoftver hibás működése miatt olyan kényszerhelyzet állt elő, amely a vizsgált szerződésmódosítást az eredeti szerződéssel elérni kívánt cél elérése érdekében szükségessé tette” – írta a Közbeszerzési Hatóság Döntőbizottsága határozatában.
A BKK az ügyben fellebbez a Közbeszerzési Hatóságnál a bírság ellen.