A Jobbik elnöke nyilvános vitára hívja az Állami Számvevőszék vezetőjét
További Belföld cikkek
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválton
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
- Rogán Antal: Megpróbálunk rendet vágni, de teljes felelősséget nem vállalunk
Kedden, az ÁSZ székházánál tartott sajtótájékoztatóján a politikus arról beszélt az MTI beszámolója szerint: a múlt héten nyilvánosságra hozott számvevőszéki jelentéstervezetből kiderül, hogy pártja „a 2022-es kampányköltéseivel az utolsó fillérig elszámolt”, ahogy az is, hogy „másoknak a gyanús pénzügyi machinációja miatt” a Jobbikra is büntetést szabna ki az ÁSZ.
Hangsúlyozta: ebből a dokumentumból és a Nemzeti Információs Központ jelentéséből is tudható, hogy „a Jobbiknak semmi köze nem volt azokhoz a pénzmozgásokhoz, amiket tiltott pártfinanszírozásként rá akar nyomni” az ÁSZ.
Súlyos bírságot kaphat a Jobbik
Gyöngyösi Márton hangsúlyozta: a számvevőszék elnöke által előző napra összehívott egyeztetésen azért nem vett részt, mert „a jelentéstervezet valótlanságokat állít”, és ha „tárgyalgatnak” róla, azt a látszatot keltenék, hogy valami közük van az ügyhöz.
Mindenki feleljen azért, amit tett, tehát ha vannak olyan pártok, amelyek úgy gondolják, hogy nekik van elszámolnivalójuk kampánypénzekkel, azok ezt tegyék meg!
– fogalmazott Gyöngyösi Márton.
Úgy tűnik: biztos, hogy amikor egy választás közeledik, akkor az ÁSZ, amely a Fidesz kinyújtott karja és furkósbotja, a Jobbikot megbünteti – jelentette ki a politikus. Hozzátette, 2018 óta „már meg is szokták”, hogy a számvevőszék „politikai megrendelésre” megpróbálja pénzügyileg ellehetetleníteni a Fidesz riválisait.
A pártok gazdálkodását felügyelő Állami Számvevőszék arról tájékoztatta a 2022-es országgyűlési választáson közösen induló hat ellenzéki pártot (DK, Momentum, Jobbik, MSZP, LMP, Párbeszéd), hogy az eddigi vizsgálatuk alapján 1,6 milliárd forint tiltott támogatásban részesültek a kampányban, ami akár 3,2 milliárd forintos büntetéssel is járhat – értesült a Válasz Online.