A PDSZ szerint a kormány a fűtésen való spórolást tartja szem előtt a diákok érdekei helyett
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
A PDSZ Országos Választmánya a nedolgozzingyen.hu-n tette közzé a hivatalos véleményét a kormány azon rendelettervezetével kapcsolatban, amely értelmében a következő tanévben hosszabb lenne a téli és a tavaszi, de rövidülne a nyári szünet.
Mint írják, a tanév rendjéről szóló rendelet határozza meg a tanév tervezéséhez szükséges összes fontos dátumot és határidőt, a nyár végén megjelenő rendelet azonban nem teszi lehetővé, hogy a munkáltató júniusban megkezdje a következő tanév szakmai előkészítését, és hogy a tanárok nyári és további szabadságait a következő tanév rendjének ismeretében tervezze.
Ehelyett azt javasolják, hogy a tervezetet minden évben május hónapban hozzák nyilvánosságra, és kezdődjön róla egyeztetés, és hogy a rendelet kihirdetésére minden év június közepéig kerüljön sor.
Kiemelték, hogy a PDSZ nem ért egyet a tanítási év 2024. június 21-éig történő meghosszabbításával, mivel az előterjesztők nem vették figyelembe Magyarország klimatikus viszonyait. Hozzátették, hogy a tanítás zömében nem légkondicionált helyiségekben történik, és a rekkenő hőségben tanítási napokat szervezni köztudottan nem hatékony.
Ezeket a tanítási napokat már csak azért sem lehet teljes értékűnek tekinteni, mivel a beiratkozás a középiskolába 2024. június 24. és június 26. között lesz, éppen ezért az évzárókat és a bizonyítványosztást június 21-éig le kell bonyolítani. A bizonyítványírást és minden, évzárással összefüggő adminisztrációt az utolsó héten a tanítási napok mellett kell az osztályfőnököknek elvégezni
– fogalmaztak a közleményben.
A PDSZ szerint a téli szünet meghosszabbítása mögött pusztán a fűtési költségek spórolása áll, ami szerintük átgondolatlan lépés, és kifejezetten a tanulók érdekeivel ellentétes az is, hogy a téli szünet meghosszabbításával a félévi osztályzatok lezárása előtt mindössze két hét áll rendelkezésre.
Hozzátették továbbá, hogy a következő tanév első tanítási napja, vagyis szeptember elseje pénteki napra esik, amit a kollégistákra való tekintettel érdemes lenne átenni hétfőre.