Jön a honvédelmi oktatás az iskolákba, már az is megvan, kire bízzák a feladatot
További Belföld cikkek
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
- Három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
December 27-től 2024. január 1-jéig téli igazgatási szünet lesz – derül ki a szerdai esti Magyar Közlönyből. A döntés értelmében az év utolsó hat napján nem telnek a különböző közigazgatási eljárási határidők sem.
Mint ismert, áprilisban terjesztették az Országgyűlés elé az igazgatási szünetről szóló törvényjavaslatot, amely az iskolai szünidő idejére az állami és önkormányzati szerveknél foglalkoztatottak számára megkönnyítené a gyermekfelügyeletet.
Júniusban el is fogadta a tervezetet a parlament, miszerint a kormány téli és nyári igazgatási szünetet rendelhet el, amelyet tárgyévet megelőző december 15-ig ki kell hirdetni, máskülönben a következő évben az állami szervekre vonatkozó szünidő nem alkalmazható.
Korábban írtunk róla, hogy nyáron a bíróságokon is öthetes ítélkezési szünetre lehet számítani július 17– augusztus 20 között.
Háromszáz település kap konténerkazánt
A kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította egyes köznevelési és más épületek alternatív fűtési módokra való áttérését. A mellékelt listában 300 település közintézményeit sorolják fel.
A rendelet szerint az adott helyrajzi számú ingatlannál sem a helyi, sem az országos településrendezési tervet nem kell betartani a beruházás megvalósításához, műemlékek esetében az örökségvédelmi bejelentési eljárást sem kell mindenhol lefolytatni.
Ennek értelmében a beépítési mód nem korlátozott a konténerkazán és a pellettároló konténer telepítéséhez, ezek maximális magassága nem haladhatja meg a 3,5 métert. A közzétett jogszabály szerint ezekhez telepítési távolságot nem kell tartani, telekhatárokon is csatlakozhatnak egymáshoz.
A beruházásoknál továbbá nem korlátozott a szín, az anyaghasználat a tömegformálás.
Ők taníthatják a honvédelem tantárgyat
A rendelet szerint közoktatási intézményben bármelyik középiskolai tanári szakképesítéssel rendelkező pedagógus oktathatja a honvédelem tárgyat, amennyiben a százhúsz órás módszertani továbbképzést elvégezte ehhez.
A jogszabály szerint a honvédelem tantárgy tanítására pedagógus munkakörben az alkalmazható, aki:
- legalább érettségivel és katonai szakképzettséggel,
- honvéd altiszt, vagy azzal egyenértékű képzéssel vagy
- katonai alapkiképzéssel és legalább három év katonai szolgálati viszonnyal rendelkezik.