Rétvári Bence meghívta Vadai Ágnest a csepeli gimnázium kápolnájába
További Belföld cikkek
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
- Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője arról kérdezte Pintér Sándor belügyminisztert, hogy a csütörtökön átadott felújított és kibővített csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumban „hogyan lehet vallási, világnézeti információkat tárgyilagosan és sokoldalúan közvetíteni, ha ott csak kápolna és imaterem kerül kialakításra?”
A képviselő arról is érdeklődött, hogy esetleg egyházi fenntartású iskolává kívánják-e alakítani az intézményt. A válaszokat Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára írásban adta meg. Az államtitkár rögtön egy kérdéssel indított:
Miért zavarja Önt egy kápolna? Miközben a toleranciát hirdeti, miért nem bírja elviselni a vallásos embereket?
Rétvári ezt követően felsorolta, hogy a Jedlik Ányos Gimnázium egy épületrésszel bővült, amelyben 11 új szaktanterem egészíti ki a főépületben meglévő és felújított 34 tantermet. Továbbá az új épületszárnyban egy 160 fős színház- és előadóterem is helyet kap, valamint egy sportcsarnok is. Hozzátette, hogy az intézményben egy új könyvtárat, múzeumot, levéltárat és egy aulát is kialakítottak.
Az államtitkár ezt követően kifejtette, hogy a hitoktatási törvény értelmében beiratkozáskor a szülő a hit- és erkölcstanoktatással összefüggő adatkezeléshez történő önkéntes írásbeli hozzájárulással egyidejűleg írásban nyilatkozhat az iskolának arról, hogy
- valamely, a hit- és erkölcstanoktatás megszervezését vállaló bevett egyház, illetve belső egyházi jogi személye által szervezett hit- és erkölcstanoktatás, vagy
- az etikai oktatást
igényli a gyermeke számára.
Hozzátette, hogy ezekből világosan kiderül, hogy a hitoktatás fakultatív, a szülő saját, illetve családja világnézeti meggyőződése alapján nyilatkozik arról, hogy gyermeke etikaoktatásban vagy hitoktatásban vesz részt.
Ezt követően az államtitkár közölte, hogy a gimnáziumban található kápolna felszentelésén a Csepelen lévő összes felekezet képviselője részt vesz.
Ha egyszer betérne oda egy fél órára, készséggel elkísérem, szerintem jobb emberi viszonyban jönnénk ki onnan, mint ahogy bementünk
– írta Rétvári Bence.
Válaszát azzal zárta, hogy a kormány jelentős központi költségvetési forrást biztosított az intézmény felújítására.