Hamarosan kiderülhet, hány tanár távozott a státusztörvény miatt
További Belföld cikkek
- Elfogtak és előállítottak egy szökevény tengerimalacot a budapesti rendőrök
- Sokaknak nem futja ajándékra, de vannak, akiknek meleg ételre sem karácsonykor
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
Egyesek szerint a státusztörvény tovább súlyosbította a tanárhiányt, és nem kevés pedagógus mondott fel miatta. A kormányzat nevében Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter ezzel kapcsolatban csak egy becslést árult el a legutóbbi Kormányinfón, konkrét szám még nem látott napvilágot.
Azóta pénteken le is járt a határideje annak, hogy a pedagógusok nyilatkozatot tegyenek arról, hogy a törvény miatt elhagyják a pályát. A Népszava emiatt megkérdezte a Belügyminisztériumot arról, hogy hány tanár hagyta abba a tanítást a törvény miatt. A tárca válaszképp azt írta:
a státusztörvényt elutasító pedagógusok pontos száma legkorábban várhatóan október 5-én, jövő hét csütörtökön áll majd rendelkezésre.
Válaszukban hozzátették azt is, hogy a „különböző jóslatokkal szemben tömeges pályaelhagyás nem történt”.
A Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, Totyik Tamás ugyanerről azt mondta, hogy becsléseik szerint 1000-1200 pedagógus tehetett nyilatkozatot szeptember 29-éig, de ebben azok a pedagógusok nincsenek benne, akik a nyáron már a pályaelhagyás mellett döntöttek.
A PSZ elnöke arról is beszélt, hogy tapasztalataik szerint leginkább a fiatalabb, mobilisabb tanárok hagyják ott a pályát a státusztörvény miatt, ami azért is problémás, mert fiatal pedagógusból van a legkevesebb. „A kollégák jelentős része 50 év feletti, többségük nő, akik alig várják, hogy a nők korkedvezményes nyugdíjazásával távozhassanak. Addig csak túl akarnak élni” – fogalmazott.