Centiken múlott egy motoros rendőr és egy szarvas ütközése Veszprémnél
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán osztotta meg a történtekről készült felvételt. Mint írták, fontosnak tartják továbbra is felhívni a figyelmet a vadveszélyre, ami ilyenkor ősszel fokozott veszélyt jelent a közlekedőkre. Hozzátették, hogy sem a kollégájuk, sem a szarvas nem sérült meg.
A vadbaleset elkerülése érdekében a rendőrség a következő tanácsokat osztotta meg:
- Haladás közben fokozottan figyeljen, hogy időben észlelje a vadon élő állatokat!
- Ha teheti, szereljen vadriasztót járművére!
- Fontos, hogy a vezető folyamatosan figyelje az út mindkét oldalát akár autóval, akár motorral halad az úton. Amennyiben vadat lát, lassítson, hiszen a vadállatok kiszámíthatatlanul viselkednek!
- Azokon az útszakaszokon, ahol fokozottan kell számolni vadak jelenlétével, figyeljék az erre figyelmeztető jelzőtáblákat, és csökkentsék sebességüket és körültekintően közlekedjenek!
Mint megírtuk, a vadászati törvény változásával július elsejétől szinte minden esetben a jármű tulajdonosának vagy üzembentartójának kell megtérítenie a vadgázoláskor keletkezett kárt.
A vadásztársaság ezentúl csak akkor kötelezhető kártérítésre, ha az autós minden kétséget kizáróan bizonyítani tudja, hogy a baleset előtt a vadat űzték, lőtték vagy hajtották. Ha ez nem sikerül, akkor a jármű tulajdonosa nem számíthat kártérítésre a vadásztársaságtól, sőt valószínűleg a vadásztársaság fog kártérítési igénnyel fellépni.
Korábban a sofőr akkor volt felelős a vadgázolásért, ha nem az út- és időjárási viszonyoknak megfelelően közlekedett, a vadásztársaság pedig abban az esetben, ha nem tett ki vadveszélyre figyelmeztető táblát.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.