Karsai Dániel válaszolt Gulyás Gergelynek: A csoda fogalmával nem tudok mit kezdeni
További Belföld cikkek
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
- Több autópályán balesetek okoztak torlódást, Budapesten felborult egy autó
- A Bimbó utcai anyagyilkos azt állítja, hogy muszáj volt elkövetnie a gyilkosságot
- Kóczián Péter: Magyar Pétert az emberek csinálták, maguknak
A csütörtöki Kormányinfón megkérdezték Gulyás Gergelytől, hogy mit üzen Karsai Dánielnek. Ezután az alábbi párbeszéd következett:
Miniszter: Nem ismerem őt, nincs okom üzenni. Természetesen jobbulást kívánok, az magától értetődik.
Újságíró: Halálos betegségben szenved.
Miniszter: Ezért mondom, hogy a lehető leghosszabb ideig, a lehető legjobb kondíciót kívánom. És mindig bízzunk a csodában.
Karsai Dániel ismeretlenül is megköszönte Gulyás Gergelynek, hogy „jobbulást kívánt nekem, és hogy bízik a csodákban”.
Döntéselméleti szempontból viszont a csoda fogalmával nem tudok mit kezdeni, hiszen az természeténél fogva meglepetés. Úgyhogy köteles tisztelettel, de továbbra is követelem, hogy a kormány biztosítsa az életvégi döntéshez való jogot nekem és minden magyar állampolgárnak. Egyben felhívom a jogvégzett Gulyás úr figyelmét arra, hogy téves azon szakmai álláspontja, hogy ember életéről ember nem dönthet. Az Alaptörvényben is foglalt emberi méltóságból fakadó önrendelkezési jog ugyanis pontosan ezt jelenti
– fogalmazott Facebook-oldalán az ügyvéd.
Karsai Dániel arra is felhívta Gulyás Gergely figyelmét, „hogy ha – nagyon helyesen – ellenzi a halálbüntetést, akkor az életbüntetést miért nem? Csak fizikai kínszenvedést tartalmazó és minden méltóságot nélkülöző létezés ugyanis nem más, mint büntetés. Az ilyen büntetés ellen viszont kötelező a fellebbezés lehetősége, ami csak az élet méltóságteljes befejezéséről való döntés biztosítása lehet. Ezt az álláspontot egyébként egy friss felmérés szerint a magyar lakosság 4/5-e támogatja”.
Karsai Dániel korábban az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult, hogy méltósággal tudja befejezni életét, de a kormány az eutanáziára vonatkozó ellenkérelmet nyújtott be.