Nagy változások jöhetnek a kórházakban
További Belföld cikkek
- 2053-ig titkosították a Védelmi Beszerzési Ügynökséget ért hekkertámadásról szóló bizottsági ülés dokumentumát
- Tűz ütött ki egy gödöllői házban és egy soproni lakásban
- Felmondott a Kutyapárt hegyvidéki képviselője a privát munkahelyén a vagyonnyilatkozata miatt
- Török Gábor szerint Menczer Tamás kocsmai szintre ment le, a Nézőpont elemzője nekiment a politológusnak
- Index-értesülés: Gyurcsány Ferenc kihívója randalírozott hajnalban Budapesten, rendőrségi ügy lett belőle
Új fertőtlenítőszerek és új antibiotikum-stratégia kell a kórházi fertőzések hatékony megakadályozásához – mondta Takács Péter egészségügyi államtitkár az RTL Híradónak.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ novemberben azt közölte, hogy változtatni fognak a fertőtlenítés jelenlegi gyakorlatán, ugyanis egy friss angliai kutatás szerint nem mindig hatékonyak a hagyományos, hazai kórházakban is alkalmazott klórtartalmú fertőtlenítőszerek az egyik, súlyos hasmenést okozó baktériummal szemben. Az egészségügyi államtitkár erre reagálva elmondta, ez nem jelenti azt, hogy eddig bármit is rosszul csináltak volna.
A tudomány mindig fejlődik, ami 10 éve igaz volt, az most nem feltétlenül van így, a kórokozóknak is változott az ellenálló képességük. Új ellenálló képességek, új fertőtlenítőszerek vagy új antibiotikumstratégia kell
– válaszolt Takács Péter egészségügyi államtitkár a csatornának.
A csatornának nyilatkozó szakértők szerint az új tisztítószereken kívül jóval több takarítóra és nővérre is szükség lenne. Egy megkérdezett infektológus, Csilek András, a Magyar Orvosi Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei elnöke szerint is a humán erőforrás fejlesztése a legfontosabb. A Független Egészségügyi Szakszervezet pedig azt a statisztikát hiányolja, amely a kórházi fertőzéseket elkapó egészségügyi dolgozók számáról tájékoztatna. Szerinte mindenképpen utána kell járni annak, hogy a dolgozók megbetegedése a munkájuk alkalmával vagy más úton következett be.
Nemrég írtunk arról, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központ aktualizálja a fertőtlenítés helyes gyakorlatát, és a kórházakban használt klóros vegyszerek helyett a kombinált fertőtlenítés lehet a megoldás, vagyis a szappanos kézmosás, alkoholos kézfertőtlenítés kombinációja, valamint a higiéniás előírások fokozott betartása jelentheti a védekezést, ehhez kellene a nagyobb számú dolgozó is.
(Borítókép: Mentőautót fertőtlenítenek Franciaországban 2020. október 24-én. Fotó: Nathan Laine / Bloomberg / Getty Images Hungary)