Még mindig keresik az M1-esen történt tömegszerencsétlenség felelősét
További Belföld cikkek
- 300 milliárd forintért takaríthatja a kórházakat egy cég a következő négy évben
- Készüljön fel, érkezik a havazás Magyarországra
- Bejelentett egy szivárgást a gázműveknek, a kocsijára terhelték a költségeket
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
Közel kilenc hónapja már, hogy porátfúvás miatt egy pillanatra olyannyira megromlottak a látási viszonyok az M1-es autópálya Pest vármegyei szakaszán, hogy egymás után futottak egymásba és törtek össze az autók. Menekülés nem volt az áldatlan állapotok elől, a hatóságok napokon keresztül takarították a baleset nyomait a sztrádáról. Eközben a pályafenntartónál is belső vizsgálat indult, a rendőrség pedig közúti baleset okozása miatt indított eljárást.
A nyomozás jelenleg is folyik – egyelőre ismeretlen tettes ellen –, kollégáim továbbra is szakértők bevonásával vizsgálják a körülményeket
– írta megkeresésünkre az illetékes kapitányság szóvivője, Szabóné Berki Bianka.
A szakembereknek van miből dolgozniuk, ugyanis a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság korábban kifejezetten a balesettel kapcsolatban létrehozott egy e-mail címet, ahova várják a lakosság felvételeit a tragédiával kapcsolatban.
Eddig 138 jelzés érkezett be az egyenruhásokhoz, ezek között van videó, fénykép, de egyéb információk is.
Mint ismeretes, március 11-én az M1-es autópályán harminckét személyautó, öt kisteherautó és öt kamion ütközött a Budapestről Győr felé vezető oldalon. Magyarország egyik legsúlyosabb közúti közlekedési balesetében 40 ember sérült meg, és egy 44 éves férfi, N. Ádám meghalt – összeégett holtestét egy autó alatt találták meg. Őt csak az igazolványa alapján lehetett azonosítani.
A JÁRMŰVEK KÖZÜL TIZENKILENC SZEMÉLYAUTÓ, EGY KISTEHERAUTÓ ÉS EGY KAMION GYULLADT KI. MINT ARRÓL KORÁBBAN BESZÁMOLTUNK, A TÖMEGSZERENCSÉTLENSÉGET MEGELŐZŐEN MÁR VOLT EGY BALESET A TÉRSÉGBEN, AHOVÁ A KATASZTRÓFAVÉDELEM ÉS A RENDŐRSÉG IS KISZÁLLT.
Bár már akkor tudni lehetett, hogy a porátfúvás miatt balesetveszélyes a közlekedés, a hatóságok nem korlátozták a forgalmat.
Az M1-esen történt baleset a magyar biztosítóknak is a legbonyolultabb ügye lehet, a kár több mint 360 millió forintra rúg.