Vitézy Dávid: Most már hivatalos lista bizonyítja, Budapesten valóban járatritkítást vezettek be
További Belföld cikkek
- Hatalmas torlódásra kell számítani, akár két órával is nőhet a menetidő az M1-es M3-as és az M5-ös autópályákon
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
- Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Bombariadó miatt megszakadt egy buli Budapesten, több ezren maradhattak hoppon
„Mától léptek életbe a ritkított hétfői menetrendek a BKK hálózatán. Bár próbálják úgy beállítani, mintha itt valamiféle optimalizálás és átcsoportosítás történt volna, a valóságban kizárólag ritkítás történt. Sehol nem jártak sűrűbben a járatok ma reggel, mint múlt hétfőn – viszont számos városrészben ritkábban” – írja Vitézy Dávid volt közlekedési államtitkár a közösségi oldalán.
A közlekedési és városmobilitási szakértő arra reagált a bejegyzésében, miszerint Karácsony Gergely elfogadta a BKK járatritkítását, ami 53 járatot érint, és ma lépett hivatalosan is életbe a BKK hálózatán. Vitézy felidézte Karácsony Gergely múlt pénteki ATV-s szereplését, amikor úgy nyilatkozott az aznaptól hatályba lépő járatritkítási csomagról, hogy „Budapesten nincs járatritkítás”.
A szakértő most 5 példát gyűjtött össze a BudapestGO hivatalos adatai alapján, ami igazolja, hogy valóban járatritkítást vezettek be Karácsonyék, ráadásul éppen a „zsúfolt gerincjáratokat” érinti a változás.
Köztük:
- 7E – Újpalota és Zugló fontos expresszjárata a Thököly úton
- 11-es és 111-es – a II. kerület legsűrűbb buszjárata
- 161E – Rákoscsaba és Rákoskeresztúr expresszjárata az Örs vezér terére
- 142E – Gloriett-telep és Havanna-lakótelep gyorsjárata a Határ úthoz
- 159-es – Csepel, Szent László úti lakótelep sűrű csuklós járata a Szent Imre térre
Karácsony Gergely főpolgármester úgy érvelt, hogy a „home office-nak és a rugalmas munkabeosztásnak köszönhetően az átlagosnál kevesebben utaznak”.
Vitézy Dávid szerint azonban nem igaz, hogy éppen a csepeli, újpalotai, kőbányai vagy a Havanna-lakótelepekre lenne az otthoni munkának a legnagyobb hatása.
Budapesten járatritkítást vezettek be. És itt az ideje visszavonni
– összegezte.
Korábban beszámoltunk róla, hogy január 19-től a hétfői és pénteki napokon csúcsidőben több sűrűn közlekedő járat menetrendje is változik. Hétfőn és pénteken csúcsidőben azok a BKK-járatok, amelyek a mért utasforgalomhoz képest eddig sűrűbben vagy több párhuzamos járattal együtt közlekedtek, legfeljebb 1-2 perccel ritkábban járnak majd. A pénteki menetrend nem számít újdonságnak, de a korábbinál több járatot érint majd – közölték.