- Belföld
- magyarország
- európai unió
- 7-es cikkely
- jogállamisági eljárás
- szavazati jog
- megvonás
- ausztria
- brüsszel
Belgium után Ausztria is támogatja a magyar szavazati jog felfüggesztését
További Belföld cikkek
-
A Media1 főszerkesztője nem érti, miért nem háborodott fel Magyar Péter kijelentésein a Telex és a 444
- Porig égett egy állatmenhely Gyöngyösorosziban
- Elgázolták a szabálytalan biciklist, aki a baleset után kereket oldott
- Bejelentést tett Nyitrai Zsolt, már a gyógyszertárakban is elérhető a Gondosóra
- Ruszin-Szendi Romulusz miatt Magyar Péter és Hadházy Ákos keményen odaszóltak egymásnak
Ahogy arról beszámoltunk az Indexen, Belgiumnak elege van Magyarországból – miközben támogatja az ország soros elnökségét –, és azt javasolja az uniónak, hogy folytassák a 7-es cikkely érvényesítését Magyarország ellen, és ha kell, akkor függesszék fel a szavazati jogot is. Hadja Lahbib belga külügyminiszter szerint „olyan Európánk van, amely nehezen halad előre, és sajnos néhány állam – különösen az egyik állam – egyre inkább blokkoló és vétós hozzáállást alkalmaz”.
Brüsszel el akarja nyomni a békepárti erőket, s az utolsó akadályt is el akarják tüntetni a háború útjából azzal, hogy elhallgattatnák, illetve kizárnák Magyarországot a döntéshozatali folyamatokból
– tolmácsolta a kormány álláspontját erre a felvetésre Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Ám úgy tűnik, ezzel nincs vége, ugyanis Ausztria is beszállt a párbeszédbe, és a Politico szerint Bécs támogatja Belgium felhívását, hogy folytassa a Magyarország szavazati jogának megvonására irányuló eljárást, ami újabb jele a Budapesten tapasztalható frusztrációnak a júliusi féléves uniós tanácsi elnökség kezdete előtt.
Mind a 27 tagtól elvárjuk, hogy teljes mértékben tartsa tiszteletben azokat az elveket, amelyekre közös uniónk épül
– mondta a Politicónak az osztrák külügyminisztérium szóvivője. „Ez különösen igaz a soros EU-elnökségre. Ezt szem előtt tartva támogatjuk a Magyarország elleni 7. cikkely szerinti eljárás szigorú folytatását.”
Így működik az eljárás
Arról, hogy a folyamat miként működik, részletesen írtunk egy tavaly őszi cikkünkben (amikor még úgy volt, hogy a lengyelek is ugyanezzel nézhetnek szembe).