Lázár János jó híreket közölt a MÁV és a Volán dolgozóival
További Belföld cikkek
- Elhagyta 60 évvel fiatalabb felesége a volt fideszes polgármestert
- Baleset történt az M1-esen, több kilométeres a torlódás
- Gyurcsány Ferenc: Félremegy a Telex tisztessége, becsülete
- Derült idővel indul a hétvége, de több helyen is lehet hószállingózás
- Kiderült, hogy az RTL Híradó nézőinél kik kapták Az Év Embere-díjat
Lázár János július végén jelentette be, hogy a forróságban tanúsított kitartó munkájáért a MÁV-csoport 33 ezer fizikai dolgozójának nettó 200 ezer forint egyszeri, SZÉP-kártyára utalt összeggel mondanak köszönetet.
Az építési és közlekedési miniszter Facebook-oldalán ismertette, hogy hétfőn 33 ezer vasutas és volános a SZÉP-kártyájára utaltak egyszeri juttatást.
A kormánypárti politikus kiemelte, hogy „a mozdony és buszvezetők, jegyvizsgálók, pályamunkások, forgalmisták, karbantartók és szerelők, akkor is mozgásban tartották az országot, amikor a pálya és a járművek már alig bírták.”
Közben a közlekedési szakszervezetek javaslatait is megkaptam. Ők döntötték el, hogy ki legyen az a további 1564 kolléga, akiknek kemény munkájáért – augusztus 15-ig kifizetve – jár majd a hőségpénz
– írta Facebook-bejegyzésében Lázár János.
Hozzátette, hogy az érdekvédőkkel továbbra is tartja a kapcsolatot, ugyanis 500 leányvállalati dolgozó elismeréséről is várja a szakszervezetek javaslatát.
A Vasutasok Szakszervezete igazságtalannak tartja a hőségpénz elosztását
Mint írtuk, nem értett egyet a hőségpénz elosztásával a Vasutasok Szakszervezete, mert szerintük a MÁV–Volán minden dolgozója megérdemelné a juttatást, a leányvállalatokhoz tartozók is. A szakszervezet szükséges és jogos gesztusnak nevezte az építési és közlekedési miniszter bejelentését, azonban átgondolatlannak és igazságtalannak tartják, hogy csak azokon a területeken jár a juttatás, amelyeket Lázár János megjelölt.
A közlemény szerint a miniszteri döntés belső feszültségeket okozhat, megoszthatja a vasutasközösséget. Ha az összeget nem lehet növelni, akkor kevesebb fog jutni fejenként, de egy munkavállaló sem maradhat ki a juttatásból – javasolja a Vasutasok Szakszervezete a miniszternek címzett levelében.
Lázár Jánosnak az átalakítások kezdete óta nem mindig zökkenőmentes a viszonya a MÁV-csoporttal. A miniszter július 1-jei hatállyal egy friss határozatban megszüntette a home office lehetőségét a MÁV–Volán-csoport dolgozóinál.
A Vasutasok Szakszervezetét megdöbbentette a lépés, ezért felszólította az építési és közlekedési minisztert, hogy lépjen vissza a döntéstől. Az intézkedés a vezérigazgatóság 2100 fős tagságának egyharmadát érinti.
Ezt követően egy hét sem telt el, és jött a bejelentés, miszerint nem csak a MÁV–Volán-csoport dolgozóit érinti az otthoni munkavégzés tilalma, hanem a Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) valamennyi állami cégénél betiltották a home office-t.