Hazaküldték a diákokat egy budapesti gimnáziumból a hőség miatt
További Belföld cikkek
- A kormány benyújtotta a magyar kutatási hálózat átalakításáról szóló javaslatot
- Kiutasítottak Magyarországól egy amerikai tanárt, aki 10 éve tanított az országban
- Fehérbe borul a fél ország, figyelmeztetést adott ki a Magyar Közút
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
Annyira meleg volt a budapesti Leövey Klára Gimnáziumban, hogy hazaküldték a diákokat szerda délben – tudta meg a Magyar Hang az utcán a diákoktól.
A lap munkatársa az utcára özönlő diákoktól megtudta, hogy hangosbemondón közölték velük, befejezik a tanítást, mindenki hazamehet. Az osztályfőnökök végigjárták a termeket, hogy mindenki tudomást szerezzen az utasításról. Egyelőre nem tudni, csütörtökön lesz-e tanítás a gimnáziumban, de még szerdán értesítik erről a diákokat. A diákok arról számoltak be, hogy fülledt meleg volt a tantermekben, különösen az emeleteken.
Maruzsa Zoltán a hőség miatt elrendelte az iskoláknál a hajnali szellőztetést, és arról is beszélt, hogy az igazgatóknak megvan a jogkörük arra, hogy hőségriadós helyzetben rövidített órákat vagy oktatást rendeljenek el. Szabályozás nincs Magyarországon arra, hogy mennyi a maximális hőmérséklet, amelyben még megtarthatók a tanítási órák.
Magyar Péter szerdán nyílt levélben kérdezte Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárt arról, hogy mit tesz a kormány az iskolákban tapasztalható embertelen körülmények enyhítéséért. Amint arról beszámoltunk, hiába ért véget a nyár, a hőség nem hagyott alább, ezért a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete nyílt levélben kérte rövidített órák tartását az iskolákban a szaktárcától. A főváros I. kerületében és Szigethalmon ezt külön engedély nélkül is már bevezették. A Klebelsberg Központ a PDSZ felvetésére úgy reagált: „Ahol az iskolán belül nem lehet ellensúlyozni kellőképpen az extrém meleget, azt javasoltuk, hogy hajnali átszellőztetéssel, esetenként rövidített órákkal oldják meg a napi működést. A gyermekek érdekét szem előtt tartva a tankerületek egyeztetnek az iskolákkal, és eldöntik, hol van rövidített órákra szükség.”
Lapunk levélben érdeklődött a Belügyminisztériumtól, mit tervez a helyzet megoldása érdekében, amint megérkezik a válasz szerkesztőségünkbe, frissítjük cikkünket.