Az árvíz miatt tart őszi szúnyoggyérítést a katasztrófavédelem
Az árvíz okán őszi szúnyoggyérítést tart az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, ugyanis a Duna és a Lajta áradása miatt több, szúnyoglárváknak ideális táptalajt képző víztömeg maradt meg. Emellett az eddig tartó őszi hőség is segíti a szúnyogok kifejlődését, így a folyók menti településeken a gyérítés nélkül szúnyogártalom alakulhat ki.
A katasztrófavédelem közleményében arról számolt be, hogy a két fenti folyónál, illetve a Rába és a Duna torkolatánál biológiai gyérítést tartanak. Az ártér mentén járművekkel, a nehezen megközelíthető helyeken pedig kézi permetezőkkel végzik a beavatkozást. Azokra a helyekre, ahová gyalogosan sem jutnak el a szakemberek, repülővel gyérítik a rovarokat.
Az ártéri erdőkben repülőről granulátumot szórnak a vízbe, autóról és kézi permetezőből pedig folyadék formában juttatják ki a természetes fehérjetartalmú szert, amely a lárvák számát csökkenti – de nem veszélyes a többi élőlényre.
Összesen 2850 vízfelületen, főként lakott területek közelében szórják ezt az anyagot. Természetesen a védelem alatt álló területeken nem tartanak gyérítést.