Két gyanúsítottat kihallgattak az M1-esen történt tömegszerencsétlenséggel kapcsolatban
További Belföld cikkek
- Elérte Magyarországot a kecskepestis, felszámolják az állományt Zalában
- Vitézy Dávid: Már szerdán dönthet a főváros Rákosrendezőről
- Márciustól a BudapestGO appból is riasztható lesz a BKK-rendészet
- Az autógyártók hűvös fogadtatásában részesült Lázár János közlekedési múzeumos ötlete
- Itt vannak a számok, ennyiért veheti meg a főváros Rákosrendezőt
Immáron másfél éve már, hogy az M1-es autópályán napokra lebénult a forgalom egy tömegbalesetet követően. 2023 márciusában ugyanis egy porátfúvás olyannyira rontotta a látási körülményeket, hogy pillanatokon belül több mint 40 gépjármű tört össze a felismerhetetlenségig. Az utat napokon keresztül takarította a fenntartó cég, miközben a rendőrségnél közúti baleset okozása miatt indítottak eljárást.
Az ügyben – válaszadásunk időpontjáig – két gyanúsítottat hallgattak ki a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai
– válaszolta megkeresésünkre a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság illetékes munkatársa, Beluzsárné Belicza Andrea. A nyomozáshoz külön még egy e-mail-címet is létrehoztak a lakosság számára, ahonnan több videót és fényképet is kaptak a bejelentőktől.
Mint ismeretes, március 11-én az M1-es autópályán harminckét személyautó, öt kisteherautó és öt kamion ütközött a Budapestről Győr felé vezető oldalon. Magyarország egyik legsúlyosabb közúti közlekedési balesetében 40 ember sérült meg, és egy 44 éves férfi, N. Ádám meghalt – összeégett holttestét egy autó alatt találták meg. Őt csak az igazolványa alapján lehetett azonosítani.
A JÁRMŰVEK KÖZÜL TIZENKILENC SZEMÉLYAUTÓ, EGY KISTEHERAUTÓ ÉS EGY KAMION GYULLADT KI. MINT ARRÓL KORÁBBAN BESZÁMOLTUNK, A TÖMEGSZERENCSÉTLENSÉGET MEGELŐZŐEN MÁR VOLT EGY BALESET A TÉRSÉGBEN, AHOVÁ A KATASZTRÓFAVÉDELEM ÉS A RENDŐRSÉG IS KISZÁLLT.
Bár már akkor tudni lehetett, hogy a porátfúvás miatt balesetveszélyes a közlekedés, a hatóságok nem korlátozták a forgalmat.
A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) tavaszi közleménye szerint járművenként átlagosan 4,1 millió forintot fizettek ki a vétlen autósoknak, tartalékba pedig közel 170 millió forintot kötöttek le.
A tartalékba helyezett összegek elsősorban a személyi sérüléseket érintik, ahol bonyolultabb esetekben a gyógyulás időtartamától függően, az egészségügyi károsodás alapján előállt konkrét igények megfogalmazása hónapokig, akár évekig is elhúzódhat. Előlegeket már ezek az érintettek is kaptak, átlagosan több mint 1,2 millió forintot. Az 52 személyi sérüléssel kapcsolatos igényből ennek értelmében 24-et lehetett eddig lezárni.