Orbán Viktor: A háború kezdete óta ketten hittünk a békében, a Vatikán és Magyarország
További Belföld cikkek
- Iványi Gáborék bezárt Wesley iskolájának diákja akasztotta fel magát Szegeden
- Walter Katalin csatlakozott az Olimpiai Bizottsághoz
- A Püspöki Konferencia is reagált az egyházat érintő pedofilbotrányokra
- Menczer Tamás a Magyar Péterrel való vitájáról: Én voltam-e az, aki büdös köcsögözött?
- Szabálytalan előzés miatt okozott balesetet egy autós
Rövid videóval jelentkezett a Facebookon Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki szerda reggel Vatikánba utazott, hogy tárgyaljon Ferenc pápával.
„A háború kezdete óta ketten hittünk a békében, a Vatikán és Magyarország. A béke most kézzelfogható közelségbe került. Azért jöttem a Szentatyához, mert a béke esélyét most kell megragadnunk. A Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükségük lesz” – mondta Orbán Viktor.
Miközben a világ karácsonyra készül, számos európai vezető a háború folytatása, intenzitásának növelése mellett érvel. Ez veszélyes. Veszélyes heteket élünk, amikor a háború tovább terjedhet. Közösen kell visszatartanunk a világ vezetőit a visszafordíthatatlan döntésektől. Mielőbbi tűzszünetre van szükség, hogy megragadhassuk a béke esélyét
– fogalmazott a magyar kormányfő.
Néhány órával korábban is posztolt már a kormányfő, de akkor csak annyit árult el, hogy „a békemisszió folytatódik”.
A látogatás eddigi részleteibe Vatikán közleménye engedett némi betekintést. Eszerint a reggeli pápai audienciát követően a magyar kormányfőt fogadta Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár és Miroslaw Wachowski külügyi államtitkár. Az államtitkárságon folytatott szívélyes megbeszélésen a felek méltatták a szilárd és gyümölcsöző kétoldalú kapcsolatokat, és elismerésüket fejezték ki amiatt, hogy Magyarországon a katolikus egyház elkötelezett a társadalom fejlődésének és jólétének előmozdítása mellett.
A tanácskozás során kiemelt figyelmet fordítottak az ukrajnai háború kérdésére, különös tekintettel a konfliktus humanitárius következményeire és a béke érdekében tett erőfeszítésekre. Beszélgettek továbbá egyéb, kölcsönös érdeklődésre számot tartó kérdésről is, köztük a magyar EU-elnökségről, a család központi szerepéről és a fiatal generációk védelméről – írták a közleményben.