Iványi Gáborék bezárt Wesley iskolájának diákja akasztotta fel magát Szegeden
További Belföld cikkek
- Az MSZP feljelentést tesz a Vodafone adásvételének ügyében
- Meghalt Orbán Sándor, a Kádár Étkezde tulajdonosa
- Lázár János összehívta a sajtó képviselőit, bejelentésre készülhet a miniszter
- Bemutatta következő képviselőjelöltjeit a Demokratikus Koalíció
- „Sáros, opálos, zavaros” – rengetegen panaszkodnak az ivóvízre Budapest környékén
Iványi Gáborék közelmúltban bezáratott intézményébe, a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumba járt az a 11 éves diák, aki megpróbált végezni magával az iskola mosdójában, Szegeden – tudta meg a Magyar Hang.
Mint arról beszámoltunk, a rendőrség és a mentők is teljes hírzárlatot rendeltek el, miután egy fiú a nyakába akasztható menzakártyával megpróbálta felakasztani magát kedden a szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskolában. Hogy nem történt tragédia, az az iskolagondnok gyors közbelépésének és lélekjelenlétének köszönhető. Az iskolához több rendőr- és mentőautó érkezett tanítási időben, majd azt lehetett látni, hogy hordágyon szállítanak el egy személyt az intézményből. A Magyar Hang információi szerint délután a gyerekeikért érkező szülők csak kiszivárgott sajtóhírekből értesültek arról, hogy komoly incidens történt az intézményben.
A lap több forrásra hivatkozva azt írja, hogy az érintett 11 éves gyerek korábban a szegedi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumba járt, amit idén, még az iskolakezdés előtt törölt a nyilvántartásból a kormányhivatal. A hírt Tóth Endre, a Momentum oktatáspolitikusa is megosztotta közösségi oldalán.
A kormányhivatal szerint az Iványi Gábor által alapított Magyar Evangéliumi Testvérközösség (MET) által fenntartott óvoda és iskolák akkora tartozást halmoztak fel, hogy az veszélyeztette az óvodások és a tanulók biztonságos nevelését, ezért törölték az intézményeket a nyilvántartásból. A gyerekek között speciális nevelésű igényűek (SNI), autisták és nehéz körülmények között élők is voltak, akiket más intézményekben helyeztek el. A befogadó intézmények többsége azonban nem volt felkészülve a gyerekek fogadására, így sokuknál maradtak el a szükséges fejlesztések.
A NAV az elmúlt években többször is tartott házkutatást, és folyamatosan vizsgálódott költségvetési csalás gyanúja miatt az Oltalom és a MET után, majd az állam 130 milliót vont meg tőlük az oktatási intézményeik tartozásai miatt. Később a MET gazdasági igazgatóját tartóztatták le 6,5 milliárd forintos költségvetési csalás gyanújával, de később kiengedték. Ez év márciusában Iványit hatóság elleni erőszak vádjával hallgatták ki és gyanúsították meg.