A titkosszolgálat kérésére estek át hazugságvizsgálaton a Magyar Hang újságírói

2024.12.19. 19:39
A Magyar Hang három munkatársán végzett hazugságvizsgálatot a napokban az Alkotmányvédelmi Hivatal. Az újságírókat a szíriai utasszállító budapesti landolásáról szóló álhírről kérdezték. A téves információk miatt a nemzetbiztonsági kockázat veszélye is felmerült.

„Az Alkotmányvédelmi Hivatal, vagyis a magyar állam titkosszolgálata az elmúlt napokban a Magyar Hang három munkatársától kért felvilágosítást a hivatal épületében, és végzett rajtuk hazugságvizsgálatot” – ismertette honlapján a Magyar Hang.

Mint írták, a poligráfos vizsgálat eredményét nem kaphatták meg, ezért bíznak benne, hogy a magánéleti kérdéseket érintő részletek nem kerülnek elferdítve a „kormányzati propagandasajtóba”.

Úgy tudják, hogy a magyar demokrácia történetében nem történt még hasonló eset.

Véleményük szerint a független újságírásban néha hibáznak, de írásaik nem jelentenek nemzetbiztonsági kockázatot. 

„Az advent időszaka mindenütt a szeretetről és megbékélésről szól, ám a magyar kormány ezt is egy független újság lejáratására, újságíróinak vegzálására és megfélemlítésére használja fel. A lelkiismeretünk tiszta, nincs takargatnivalónk. Nem félünk, és nem adjuk fel, de a hatóságokkal mindenben együttműködünk” – jelezte a Magyar Hang. 

Fennállt az esélye, hogy megtorlást hajthatnak végre Magyarországon

Mint írtuk, december 8-án a szíriai felkelők átvették az irányítást Damaszkusz felett, majd több feltételezés is megjelent a sajtóban arról, hogy hová menekülhetett Bassár el-Aszad szíriai elnök. A Magyar Hang először tényként közölte, majd cáfolt a hírt, miszerint a Syrian Air egyik gépe Ferihegyen landolt. A cikkben arról írtak, hogy a bukott szíriai diktátor Budapestre menekült. Az állítást Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is posztolta közösségi oldalán. Az írásban bemutatott fotókról az is kiderült, hogy nem Magyarországon, hanem 12 évvel ezelőtt Törökországban készültek.

Az Alkotmányvédelmi Hivatal azonnali hatállyal nemzetbiztonsági vizsgálatot indított az ügyben. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője szerdán közölte, hogy az álhír több európai portálon és a közösségi médiában is elterjedt, így „fennállt az esélye, hogy megtorlást hajthatnak végre Magyarországon. Ugyanezekben a napokban támadás érte a damaszkuszi magyar nagykövetséget. A szolgálatok jelenleg is vizsgálják az álhír forrását, közösségi médiás terjesztőit”.